Jak można na własną rękę wykonać swój kubek ze zdjęciem?

Posted on 16/05/2018 11:30am

Napoje tego typu jak kawa czy też cappuccino przeważnie pijemy bądź to w typowych szklankach, lub w kubkach, jakie mają co najwyżej nadrukowane nasze imię. A przecież wcale nie musi tak być.


Globalna mapa infekcji
Author: PRowokacja Agencja Public Relati
Source: PRowokacja Agencja Public Relations
Każdego dnia rankiem mógłby witać nas przy takiej okazji promienisty uśmiech naszych dzieci spoglądających wprost z trzymanego przez nas w ręku stylowego kubka.


Jest to możliwe z tego powodu, że obecnie możemy zamówić wykonanie tego typu pamiątki jaką jest kubek ze zdjęciem. Może to być niemalże dowolna fotografia, np. z naszych wycieczek bądź takie, które upamiętnia jakąkolwiek rodzinną zabawę (imieniny naszego dziecka). Takie kubki termiczne ceramiczne mogą zostać produkowane przy pomocy techniki termosublimacji. Wymagane są oczywiście specjalne przyrządy, zatem m.in. drukarka, jaka posiada tzw. tusz sublimacyjny, prasa transferowa czy materiały przystosowane do sublimacji. Należy mieć w komputerze właściwy schemat. Następnie należy zrobić wydruk na wspomnianej drukarce (na odpowiednim papierze) projekt, który chcemy wydrukować na kubku. W następnej kolejności kubek trzeba wnieść do prasy transferowej razem z wcześniej wydrukowanym projektem. Potem pod wpływem temperatury barwnik przekształca się w gaz oraz przenika do poliestru, jakim pokryte są surowce do sublimacji.


komoda
Author: Maegan Tintari
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli ten cykl zdaje ci się skomplikowany, to wiedz, że dla fachowców nie przedstawia on najmniejszego problemu.


Oczywiście dobra firma jest w stanie zrobić tego typu kubek ze zdjęciem za naprawdę niewielkie kwoty (rzędu kilkunastu złotych) w bardzo krótkim czasie. Dlatego też przez wzgląd na wszystkie szczegóły, może korzystniej byłoby oddać projekt fachowcom.

Tags: projekt, moc, firm, problem