Jak mogą być wyposażone nowoczesne łazienki miejskie i co muszą one zapewniać?

Posted on 15/02/2019 7:43am

Szalety miejskie to obiekty, które są konieczne do zachowania higieny w miejscach, w których jest obecne bardziej znaczące natężenie ruchu pieszych. Muszą być innowacyjne i dopasowane również dla osób niepełnosprawnych oraz być wytrzymałe na ewentualne działanie chuliganów.
miejskie toalety publiczne
Author: Röben
Source: Röben


W zależności od ich wyglądu, mogłyby zostać poza tym interesującym elementem architektonicznym, jaki podkreśla styl konkretnego miejsca. Nowoczesne miejskie toalety publiczne mogą być miejscami zapewniającymi komfort odbiorców przy jednoczesnym zagwarantowaniu im bezpieczeństwa. Powinny wyróżniać się estetyką wytworzenia. Mogłyby zostać poza tym wyposażone w elementy, które nie są kojarzone z takim miejscem, a zatem chociażby w ładowarki do telefonów komórkowych. Jednak pierwszym elementem, który widzi użytkownik jest zawsze punkt poboru monet, który jest połączony z systemem otwierania wejścia. Nowoczesne łazienki mogą mieć również sygnalizację dźwiękową, która określa stan zajęcia pomieszczenia. Drzwi do toalety mogłyby być roztwierane automatycznie po wrzuceniu monety. Drzwi te mogą być również otwierane i zamykane za pomocą specjalnego klawisza, który również (sprawdź stronę) jest odporny na działanie wandali.


Równie istotny jest automatyczny system sprzątający łazienki. Jednym z jego najważniejszych zadań jest również dezynfekcja miski klozetowej. Co więcej, taki system mógłby również ją wysuszyć po przeprowadzeniu czyszczenia. Nowoczesne wersje łazienek mają również funkcję automatycznego mycia posadzki. Obecny jest w tamtym miejscu ponadto system czyszczenia oraz osuszania dłoni, który również jest w całości automatyczny.
Wystarczy jedynie włożyć ręce do przeznaczonego do tego otworu oraz zaczekać chwilkę, aż popłynie gorąca woda (jonizatory wody sklep) i mydło w płynie. Kolejnym składnikiem oprzyrządowania jest wyprodukowane z nie rdzewiejącej stali lustro i wrzutnia na odpady. Sam kosz jest wyposażony w system zapobiegający zaprószenia ognia.

Tags: modele, smartfon, pomoc, rodzaj