Jak możemy chronić się przed manipulowaniem ze strony dużych hipermarketów?

Posted on 26/06/2020 7:40am

Oferty promocji wielkich sklepów to świetne źródło informacji. Niestety, czasami za ich pośrednictwem jesteśmy poddawani wpływom manipulacji. Jak się możemy obronić?
Zakupy w markecie
Author: Kate Ter Haar
Source: http://www.flickr.com
Gazetki reklamowe to niezawodne źródło wiedzy o interesujących ofertach promocyjnych i trwających obniżkach cen. Choć bywają drażniące, gdy zapychają nasze skrzynki na listy, powinniśmy się z nimi regularnie zaznajamiać.

Jeżeli pragniesz pogłębić swą znajomość rzeczy w tej tematyce, to czytaj tu dobra karma dla psa kolejne treści. Należy kliknąć w poniższy link.

Z ich pomocą powinniśmy też układać listę zakupów, aby oszczędniej wydawać pieniądze. Niestety, łatwo możemy także paść ofiarą manipulacji. Nie zapominajmy, by zawsze dokładnie czytać charakterystykę produktu, a już na pewno informacje prezentowane tzw.

Jeśli taka problematyka Cię intryguje, bez ociągania kliknij ten odnośnik! Omawiana tam nasza strona z pewnością także Cię wciągnie!

drobnym drukiem.Czasem prezentowana cena produktu nie bez przyczyny wydaje nam się dziwnie niska. Po sprawdzeniu może się okazać, że nie dotyczy ona na przykład zwyczajowych kilogramów, a jedynie 100 g. Ostrożnie podchodźmy też do fotografii. Towar przedstawiony na zdjęciu, chociaż wygląda kusząco, być może po prostu nie jest nam nieodzowny. Przeanalizujmy, czy nie pozwalamy wyperswadować sobie, że potrzebujemy kolejnego kubka. Zobacz więcej na tej stronie: także ulotki reklamowe prowokują u nas sztuczną potrzebę posiadania najnowszego towaru ze sklepów. Jeśli go nie znamy, warto sprawdzić w Internecie, czy w istocie jest tak fenomenalny, jak go promuje supermarket. Zapoznajmy się z uwagami internautów, którzy mogą polecić albo odradzają taki towar. Jeżeli z kolei postanawiamy kupić profesjonalne towary lub urządzenia AGD, koniecznie sprawdzajmy zasady oddania do naprawy. Nie ma znaczenia, czy kupujemy je w oficjalnym punkcie sprzedaży, czy w hipermarkecie – personel powinien zapewnić nam szansę oddania albo wymiany, jeśli produkt okazał się uszkodzony.


towar w markecie
Author: shrinkin'violet
Source: http://www.flickr.com
Gazetki reklamowe (opis) to cenne źródło informacji o najciekawszych propozycjach wielkich supermarketów. Warto brać ich treść pod uwagę, planując codzienne zakupy. Pamiętajmy jednakże, że oprócz roli informacyjnej, mają one na celu nakłonić nas dojakiegoś zakupu. Nim się na to zdecydujmy, przemyślmy, że oferowany towar jest nam na pewno nieodzowny. Rozwaga to najlepsza recepta na to, by nie paść ofiarą manipulacji.

Tags: pieniądze, finanse, ulotki, źródło