Jak kupić pierścionek zaręczynowy?

Posted on 02/02/2018 1:32pm

Przyjmuje się, że pierścionek zaręczynowy musi posiadać wartość odpowiadającą dwumiesięcznym intratom ofiarodawcy. A teraz dobra nowina: kolejne diamenty kupuje się żonie dopiero na diamentowe gody.


Jak dużo diamentów musi być w pierścionku? Wybór jest duży: od pavé, zatem dziesiątków drobnych diamencików ułożonych jeden niedaleko drugiego, po solitera, czyli pojedynczy kamień.


Do pierścionków zaręczynowych najodpowiedniejszy będzie soliter podkreślający wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju charakter zdarzenia. Solitery mogą być zamocowane za pomocą sześciu albo czterech łapek. Nowoczesny wygląd mają bezłapkowe oprawy naprężeniowe. Wygodniejszą od haczących o różne rzeczy łapek będzie wykorzystywana z zasady w męskiej biżuterii bezelowa oprawa. Najrozsądniej nabywać luzem, dlatego że ma się wtedy ogromniejszy wybór i można osobiście skontrolować, czy brylant posiada efekt Kupidyna. Kiedy jubiler nie posiada prześwietlarki, to lepiej poszukać innego fachmana. Po wyborze brylantu dobiera się do niego pierścionki pozłacane - (pozłacany pierścionek). W przypadku solitera kamień stanowi osiemdziesiąt proc. wartości pierścionka. Robocizna powiązana z oprawieniem brylantu jest już wliczona w koszt.
kominek
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com


Kamień nie powinien być nazbyt mały. Nie należy jednakże nabywać brylantów na karaty, dlatego że przypominałoby to nabywanie książek na metry. Rewelacyjnie oszlifowany malutki, czysty kamień będzie lepszy od ogromnego, żółtawego, niezdarnie oszlifowanego klunkra z widocznymi czarnymi wrostkami.


Perfekcjonista będzie wypatrywał kamienia bez wewnętrznej skazy, pragmatyk zadowoli się kamieniem, którego zanieczyszczenia - po oprawieniu - nie będą zauważalne gołym okiem. Zostają nam potem tanie obrączki ślubne - (tanie obrączki ślubne).

Tags: rzeczy, design, czas, pomoc, efekt