Jak kupić pierścionek zaręczynowy?

Posted on 20/11/2022 7:46am

Przyjmuje się, że pierścionek zaręczynowy musi posiadać wartość odpowiadającą dwumiesięcznym intratom ofiarodawcy. A teraz dobra nowina: kolejne diamenty kupuje się żonie dopiero na diamentowe gody.


Jak dużo diamentów musi być w pierścionku? Wybór jest duży: od pavé, zatem dziesiątków drobnych diamencików ułożonych jeden niedaleko drugiego, po solitera, czyli pojedynczy kamień.


Do pierścionków zaręczynowych najodpowiedniejszy będzie soliter podkreślający wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju charakter zdarzenia. Solitery mogą być zamocowane za pomocą sześciu albo czterech łapek. Nowoczesny wygląd mają bezłapkowe oprawy naprężeniowe. Wygodniejszą od haczących o różne rzeczy łapek będzie wykorzystywana z zasady w męskiej biżuterii bezelowa oprawa. Najrozsądniej nabywać luzem, dlatego że ma się wtedy ogromniejszy wybór i można osobiście skontrolować, czy brylant posiada efekt Kupidyna. Kiedy jubiler nie posiada prześwietlarki, to lepiej poszukać innego fachmana. Po wyborze brylantu dobiera się do niego pierścionki pozłacane - (pozłacany pierścionek). W przypadku solitera kamień stanowi osiemdziesiąt proc. wartości pierścionka. Robocizna powiązana z oprawieniem brylantu jest już wliczona w koszt.


kominek
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com


Kamień nie powinien być nazbyt mały. Nie należy jednakże nabywać brylantów na karaty, dlatego że przypominałoby to nabywanie książek na metry. Rewelacyjnie oszlifowany malutki, czysty kamień (sprawdź złociste i szlachetne cytryny) będzie lepszy od ogromnego, żółtawego, niezdarnie oszlifowanego klunkra z widocznymi czarnymi wrostkami.
Perfekcjonista będzie wypatrywał kamienia bez wewnętrznej skazy, pragmatyk zadowoli się kamieniem, którego zanieczyszczenia - po oprawieniu - nie będą zauważalne gołym okiem. Zostają nam potem tanie obrączki ślubne - (tanie obrączki ślubne).

Tags: rzeczy, design, czas, pomoc, efekt