Jak dużo zębów musi posiadać przeciętny człowiek?

Posted on 14/12/2019 7:28am

Natura wyposażyła człowieka w 32 zęby, gdyż aż taka ilość jest potrzebna do normalnego żucia. Niestety z biegiem lat szczęka ulega zmniejszaniu, z tego też powodu w im starszym wieku jesteśmy, tym większe mamy kłopoty.


Pojawiają się ubytki uzębienia czy też mankamenty zgryzu.


kot
Author: darkday
Source: http://www.flickr.com


Szczęśliwie od dawna technologia dentystyczna jest w stanie stosować implanty zębów, które są niejako zamiennikami tych naturalnych. Aktualnie wykorzystywane są dwa typy implantów.

Masz spory kłopot ze znalezieniem efektywnego rozwiązania Twojego kłopotu? Z pewnością skutecznie może pomóc Ci ta strona kinkiety ceramiczne.

Pierwszy, stosowany od kilku dziesiątek lat to implant tytanowy. Jest on w kształcie walca o dosyć porowatej powierzchni.

Zanim wyłączysz swój komputer, zobacz jeszcze jedną informację, gdyż istotnie zalecam to opracowanie, z tego powodu że posiada ono niezwykle przydatne dane.

Ponadto jego odcień jest szarosrebrny, zatem nie może wyglądać on zbyt elegancko. Posiada on jednak tę korzyść, że relatywnie prawidłowo integruje się z tkanką kostną, a jest to niezwykle istotne. Ich kolejnym minusem jest to, że z biegiem czasu posiadają one tendencję do obniżania linii dziąseł. W rezultacie tego typu implanty stają się bardziej widoczne dla otoczenia.


implanty łomża
Author: Ken Walton
Source: http://www.flickr.com
Z innej strony używane są także implanty cyrkonowe, które prezentują się znacznie bardziej estetycznie. Ich kolor niezwykle przynosi na myśl naturalną tkankę zębową, a ich kolejną mocną stroną jest to, że cechują się one niezwykle dużą biozgodnością, zatem prędko łączą się z kością szczęki. Są one niezwykle odporne na niskie temperatury czy też na korodowanie. Jeżeli interesują Cię takie implanty Łomża jest miastem, w którym funkcjonuje bardzo profesjonalny gabinet dentystyczny.


Miej na uwadze, że na początkowej wizycie ma miejsce jedynie niezobowiązująca konsultacja wstępna, na której dentysta sprawdzi dostępne opcje. To, jakie wszczepy mogą być wszczepione zależy od konkretnego pacjenta i istniejących u niego warunków kostnych.

Tags: Kolor, czas, problem