Jak dużo zarabia tego typu fachowiec jak spawacz oraz gdzie może on pracować?

Posted on 10/03/2022 7:55am

Jeżeli rzeczywiście zainteresowało Cię to, w jaki sposób w praktyce może wyglądać praca spawacza i to, w jaki sposób można by nim się stać, to przeczytaj niniejszy tekst.


Spawaczem mogłaby stać się wyłącznie tego typu osoba, która jest całkowicie sprawna fizycznie i nie odznacza się żadnym stopniem niepełnosprawności.
Nie zaleca się tego typu pracy osobie chorującej na nadwrażliwość czy też astmę.

Zaabsorbował Cię objaśniany w tym miejscu problem? Jeżeli tak, to dodatkowo wejdź na ten odnośnik - więcej przeczytasz w linku (http://www.goldkram.eu/forms_kontakt.htm).

W tej pracy konieczna jest dobrze rozwinięta zręczność manualna, duża dokładność czy też ogólna koordynacja wzroku oraz ruchu. Poza tym spawacz powinien wykazywać zdolności techniczne i niezwykle dużą wyobraźnię przestrzenną. Musi też być osobą skoncentrowaną. Jest to praca dla tych osób, które nie obawiają się niezwykle trudnej, fizycznej pracy, która dodatkowo jest dość często groźna dla tych ludzi, którzy mogą funkcjonować tak w grupie, jak i samodzielnie.


praca
Source: foter.com


certyfikacja spawaczy
Author: Destination Queenstown
Source: Destination Queenstown


Spawaczem mogłaby zostać osoba, która ukończyła uprzednio tzw. "zawodówkę" lub szkołę techniczną o tego typu profilu. Najczęściej jest to szkoła budowlana o specjalizacji spawalniczej. Przyszły spawacz mógłby również skończyć właściwy specjalistyczny kurs. Wykwalifikowany spawacz musi mieć specjalną książeczkę oraz prawa na przynajmniej jedną formę spawalniczą (MIG/MAG). Ponadto wymagana jest również certyfikacja spawaczy. Jeżeli chodzi o zarobki, to wynoszą one od 2 do 5 tys. złotych, ale trzeba wspomnieć o tym, że zarobki są zależne przede wszystkim od wprawy konkretnego spawacza i jego zdolności czy też miejsca pracy. Fachowcy mogą zarobić nawet powyżej 7000 zł brutto.
Spawacz może być zatrudniony w niemalże każdym sektorze gospodarki. Naturalnie najczęściej w przemyśle budowlanym czy też w branży stoczniowej. Jego miejscem pracy są różnorodne firmy, kanały czy warsztaty rzemieślnicze .

Tags: firmy, zarobki, sposób