Jak dopasować olej silnikowy do samochodu?

Posted on 07/04/2022 7:36am

Jaki wybrać olej odpowiedni do silnika? Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu posiadaczy aut. Czym zatem się kierować przy wyborze oleju?
Sposobów na dobór odpowiedniego oleju do silnika samochodowego jest kilka. Jeżeli jesteśmy posiadaczami nowego samochodu, sprawa jest raczej prosta, gdyż zwyczajnie kupujemy olej od dilera. Wiemy zatem co i kiedy wlewaliśmy, mamy to opisane w książeczce serwisowej.

Jeżeli żywo ekscytuje Cię nakreślana w tym miejscu kwestia, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie omawiającym zbliżone tematy.

Sprawa się komplikuje jeśli kupujemy używany samochód i dokumenty nie dostarczają wystarczających informacji. Możemy próbować dowiedzieć się od sprzedaWCy, kiedy ostatnio i jaki olej był wlewany, ale czasem nie da się tego ustalić. Wówczas można skorzystać z Internetowej wyszukiwarki oleju.


salon fryzjerski
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com


Na stronie popularnego producenta olejów do pajazdów, firmy Total znajdziemy bardzo pomocną wyszukiwarkę olejów. By znaleźć odpowiedni olej dla naszego samochodu wystarczy wpisać w wyszukiwarkę markę oraz model samochodu lub skorzystać z dostępnego menu. oleje procesowe spełniają wymagania surowych norm i specyfikacji dla konkretnych modeli samochodów. Należy pamiętać, że olej powinien być dobrany nie tylko do modelu, ale również dobrany pod względem specyfiki pracy samochodu. W ofercie producenta Total znaleźć można oleje dopasowane do jazdy miejskiej jak i po autostradzie, do stosowania w jeździe sportowej, ale również w autach osobowych użytkowanych w ekstremalnych warunkach eksploatacyjnych - oleje pomocnicze i procesowe.
Priorytetowym czynnikiem wyboru jest jednak zgodność z zaleceniami producenta samochodu. Stosowanie oleju innego niż zalecanego przez fabrykę może skończyć się poważną awarią silnika.

Tags: Internet, model, samochód, WC, firm