Jak dobrze kupić używany pojazd?

Posted on 16/08/2019 7:19am

Na używany samochód wydajemy z reguły równowartość co najmniej paru miesięcznych, a czasem i paroletnich zarobków – jest to poważny nabytek.


używane ciężarowe
Author: Mario Antonio Pena Zapatería
Source: http://www.flickr.com


Decydując się na wóz używany, z jednej strony szczędzimy z reguły przynajmniej kilkadziesiąt procent w porównaniu do nówki z salonu, albowiem już po pierwszych 3 latach wozy z reguły tracą 20 proc. wartości. Z drugiej z kolei strony ryzykujemy, że nabędziemy auto ze znacznie większym przebiegiem od deklarowanego, powypadkowe, wymagające rzetelnych reperacji czy też wręcz nienadające się do dalszej bezpiecznej eksploatacji, samochód z wadami prawnymi, za jaki trzeba będzie zapłacić dodatkowe opłaty, albo wręcz taki, jakiego nie uda się zarejestrować albo zostanie nam odebrany. Potencjalne oszczędności są warte ryzyka, ale należy je zmniejszyć. To niełatwe, bo jako nabyWCy zwykle stajemy naprzeciw doświadczonych zbywców.

Czy pragniesz może otrzymać link do strony poduszki z pierzem, gdzie czekają na Ciebie nowe posty? Myślimy, że spodoba Ci się nasz portal.

Zawodowcy są szybsi od dyletantów – jeżeli w ogłoszeniach pojawia się autentyczna okazja, handlarze są z zasady pierwsi.
Jeżeli chcecie uniknąć wpadki, lepiej wychodzić z założenia, że zbywca nawet jeżeli podaje się za prywatną osobę, sprawia przyjemne odczucie a także budzi zaufanie, jest oszustem próbującym wcisnąć wam odpicowany wrak. Jeżeli okaże się, że jest inaczej, przeżyjecie najwyżej miłe rozczarowanie.


Druga złota wytyczna przy oględzinach i kupnie używanego wozu – nie róbcie tego na własną rękę! Druga osoba nie powinna być koniecznie dużej klasy fachowcem od motoryzacji (chociaż byłoby to wskazane), ważne, ażeby potrafiła spojrzeć na wóz oraz na całą sytuację z ostrożnością oraz bez emocji, które zwykle towarzyszą nabywcy wypatrującego pojazdu dla siebie. Teraz już możemy wbić w wyszukiwarkę używane ciężarowe.

Tags: gra, WC, piec, towar