Jak dbać o zamówione dostawy, czyli kilka porad, jak przypilnować, aby kontrola jakości towaru wykazała zero procent wad

Posted on 12/11/2019 7:25am

Dostarczając produkty z Azji narażeni jesteśmy na wiele problemów. Kłopoty z jakością komponentów, które dyskwalifikują ostatecznie wyrób ostateczny, kłopoty z produkcją, z ludźmi, no i z późniejszą dostawą.
Jak zrobić, aby się tego wyżej wymienionego ustrzec?
Gdy dostarczamy nasze towary jako importer z Chin musimy spróbować zapanować nad naszym kontrahentem od samego początku realizacji zlecenia. Gdy jest to jednak któryś razem zrobiony kontrakt doskonałym pomysłem jest by wysłać parę sprawdzonych osób – ekspertów od spraw jakości do producenta u którego powstają zamówione wyroby lub komponenty. Owa kontrola jakości w Chinach pozwoli już na wstępie ustrzec się problemów związanych z rodzajem używanych materiałów - kontrola jakości w chinach - więcej tu. Poza tym, jako importer z Chin, jesteśmy w stanie zadbać, by nasze produkty były tworzone w satysfakcjonujący nas sposób. Wszak nie chcemy, by po dostawie okazało się, że otrzymujemy towar wybrakowany albo gorszej jakości. Nad samą konstrukcją trudno zapanować, gdyż tak naprawdę nasi wysłannicy musieliby być na miejscu w czasie trwania całego procesu. To sprawia, że najlepiej, by kontrola jakości w Chinach nie była jedyną. Niezwykle ważne, aby zaraz przed wysłaniem towaru przez przewoźnika, producent przesłał do nas tak zwany wzór produkcyjny czyli jeden albo dwa wzory (kliknij tutaj wzór pieczątki firmowej) wyprodukowanego towaru – dokładnie takiego, jaki zapakuje do przesyłki. Dzięki temu będziemy pewni dostawy, a jednocześnie w razie jakichkolwiek problemów, będziemy posiadać dowód, że dostawca wysłał błędny produkt.

Jeżeli spodobał Ci się ten tekst i masz chęć uzyskać więcej informacji, to z pomocą przyjdzie Ci odsyłacz do www (http://www.vincent.pl/) - w tamtym miejscu odnajdziesz ciekawe informacje.

Towar warto okleić kilka razy taśmami, a także komisyjnie przeliczyć jeszcze u producenta. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapobiec kradzieży już na statkach. Najczęściej jednak takie braki wychodzą dopiero przy przeliczeniu u nas w magazynie. Wtedy jednak również można zgłosić się po odszkodowanie albo od spedytora, albo dostawcy. Warunkiem jest jednak zgłoszenia kłopotów z dostawą już przy kierowcy. Wydłuża to jednak okres przyjmowania na stan produktów, a zazwyczaj przecież zależy nam przede wszystkim na czasie.


Owe sytuacje, szczególnie w gorącym wakacyjnym okresie są niezwykle częste w transporcie.
Wiedzmy jednak, iż dostawca jest naszym współpracownikiem, a nie przeciwnikiem. W dużej liczbie wypadków jemu również zależy na tym, aby towar był świetny jakościowo - importer z chin - wejdź.

Tags: wzór, transport, pomysł, produkt