Jak chronić cerę jesienią, by była cudna i odżywiona.

Posted on 10/07/2022 7:48am

Okres jesienny to trudny czas dla cery. Często jest ona sucha po gorącym lecie, toteż powinno się ją nawilżyć, ale istotne jest również, aby najlepiej ją chronić oraz przygotować na zimno i niskie temperatury zimowe. Jest parę sposobów,by sprostać wszystkim tym wyzwaniom.

pielęgnacja skóry na szyi
Author: Fotolia.com
Source: Fotolia.com
Najistotniejsze jest używanie dobrej jakości kremów przynajmniej dwa razy na dzień.

Nie zwlekaj - naciśnij ten link jaka karma dla psa alergika i ciesz się stworzonymi tam świeżymi postami. Zapewne rozszerzą one Twą wiedzę na powyższy temat.

O poranku powinno się używać kosmetyków mocno nawilżających a także ochronnych, zwłaszcza z filtrem UV chroniącym przed szkodliwym promieniowaniem słońca. Przede wszystkim powinny to być kremy lekkie, na które z łatwością można nałożyć make up, np. avene kremy.

Wieczorem i na noc powinno się używać kosmetyków bardziej gęstych i skondensowanych, nawet tłustych, które zawierają sporo składników odżywczych, takich jak bioderma kremy lub produkty innego typu poważanych marek - skóra sucha.Dla ludzi o cerze wrażliwej dobre będą dermokosmetyki, czyli wysokiej jakości produkty tak zwanych firm aptecznych, dostępnych tylko w aptekach a nie zwykłych sklepach kosmetycznych. Można tam kupić produkty w różnych cenach, zarówno producentów z Polski, jak i światowych. Wybierając produkt, najlepiej poprosić o pomoc aptekarkę, która profesjonalnie poradzi, który krem będzie dobry dla naszej skóry. Kiedy poszukujemy czegoś do mocnego nawilżenia, to krem la roche posay skóra sucha będzie tu wyśmienitym wyjściem.

Kupując krem nawilżający warto również zwrócić uwagę na in. jego właściwości a także szukać kremów, które działają odmładzająco, ujędrniająco i ochronnie na skórę. Dobrze jest wybrać kremy vichy skóra sucha lub podobnego rodzaju, które zawierają ważne składniki odżywcze. To pozwoli na zachowanie wspaniałej kondycji skóry przez cały rok, też w tak niełatwym klimatycznie okresie przejściowym, jak jesień.

pielęgnacja skóry na szyi
Author: sunshinecity
Source: http://www.flickr.com
Wraz z kremami należy używać także maski do twarzy oraz przynajmniej czasem używać serum. Zarówno maski jak i sera to rzeczywista „bomba” witaminowa i odżywcza dla cery. Maseczki najlepiej nakładać kilka razy tygodniowo, nakładając na twarz na parę minut a potem solidnie spłukując. Jeśli chodzi o serum do cery, to profesjonaliści często radzą, aby zastosować je raz na dzień, ale w rzeczywistości jest to uzależnione od rodzaju produktu – niektóre wymagają używania codziennego, a inne – co kilka dni. Najistotniejsza jest jednak systematyczność – regularne stosowanie dobrej jakości produktów pozwoli na cieszenie się świetną i najpiękniejszą skórą przez długie lata - roche posay skóra sucha.

Tags: kosmetyk, twarz, Krem, SERUM