Ile procent wody mógłby wchłonąć tego typu surowiec jak polar?

Posted on 19/05/2021 8:20am

Polar jest bardzo popularnym materiałem, który jest bardzo często wykorzystywany do produkcji różnego typu odzieży. Tworzone są z niego m.in. bluzy czy kamizelki.


Materiał ten ma dużo zalet, które mogą mieć znaczny wpływ na jego popularność.


Jakie rolety do skórzanych mebli?
Author: FRANC GARDINER
Source: FRANC GARDINER


Interesującą właściwością jest hydrofobowość. Inaczej mówiąc polar nie powinien wchłaniać więcej wody niż tylko 1 procent swojego ciężaru. Jest także niezwykle elastyczny oraz znakomicie dopasowuje się do figury. Jest także materiałem bardzo wytrzymałym na zgniecenia, nie przyjmuje zapachów i niezwykle szybko schnie po wypraniu. Jako że posiada niezwykle dobre właściwości izolacyjne, doskonale nadaje się na ubrania wykorzystywane w chłodniejsze jesienne czy też zimowe wieczory.

Masz duży kłopot z wyszukaniem efektywnego rozwiązania Twojego dylematu? Z pewnością skutecznie pomoże Ci ta strona.

Przykładowo bezrękawnik polarowy jest bardzo praktyczny, ponieważ może się nadawać zarówno dla osób lubiących ciepło, jak i choćby wędkarzy. Przy kupnie takiej kamizelki warto zwrócić uwagę na konkretny rodzaj materiału, ponieważ ma on różną gramaturę. Jeśli szukasz naprawdę ciepłego bezrękawnika, wybierz taki, w którym użyty polar ma gramaturę ok. 200-300 g/m2.
bezrękawnik polarowy
Author: jean-louis Zimmermann
Source: http://www.flickr.com


Podczas nabywania polarowego bezrękawnika, należy poza tym sprawdzić, jaką długość ma zastosowany w tamtym miejscu zamek.

Chcesz zbadać taką sprawę trochę dokładniej? Jeżeli tak, to kliknij ten link i zobacz więcej w tym tekście (http://www.e-plastyczny.pl/rysunek), który też opisuje taką problematykę.

Może się zdarzyć, że będzie on zbyt krótki, zatem ubranie trzeba będzie wkładać przez głowę. Ważny jest również ściągacz, który zapobiega podwijaniu się polaru. Co poniektóre kamizelki posiadają też zabezpieczenia w najbardziej wrażliwych na przetarcia miejscach.


oczywiście niezwykle użyteczne będą dodatkowe kieszenie czy ewentualnie kaptur, który ochrania naszą głowę przed jakimikolwiek stratami ciepła. Trzeba jednak wiedzieć, że jeśli pragniemy uprać polarowe ubranie, powinniśmy zamknąć wszystkie zamki i obrócić np. kamizelkę na drugą stronę.

Tags: oczy, czas, zapach, rodzaj