Handel z Rosją i Ukrainą

Posted on 11/07/2018 6:29pm

Światowa polityka nie zawsze odpowiada w zupełności opiniom obywateli. Możemy się tego dowiedzieć na przykładzie polskich stosunków z państwami ze wschodu. Choć od stuleci prowadziliśmy między sobą nieustanne wojny, a później byliśmy pod ”opieką” Związku Radzieckiego, to przez cały ten czas zwykli ludzie dogadywali się ze sobą bez żadnego problemu.


Ciężarówka
Source: http://sxc.hu/
Dobrze rozwijał się handel, a także zacieśniały się stosunki kulturalne. Przecież należymy do narodów słowiańskich, o takim samym temperamencie. Posiadamy wspólne korzenie, zwyczaje i ludowe przysłowia. Tego typu więzów krwi nie można tak prosto przerwać, choćby nasi politycy wyjątkowo o to zabiegali.

Największe niezgody odchodzą w dal, kiedy do gry wkracza interes. Troska o pomyślność swoich najbliższych jest często silniejsza niż ksenofobia, czy uprzedzenia na tle rasowym. Stąd też handel wiecznie będzie połączał wszystkie narody. Historia naszych więzi handlowych z Rosją i Ukrainą sięga dawnych dziejów.

Przedsiębiorstwa zza wschodniej granicy niezwykle chętnie robię interesy w Polsce, zakładają filie, czy fabryki. Tymczasem my z wielkimi sukcesami zdobywamy tamtejszy rynek. Jeszcze w czasach istnienia Związku Radzieckiego, wszelkie produkty z naszego kraju były niezwykle popularne, a przymiotnik „polski” był synonimem wysokiej jakości. Wprawdzie dzisiaj jego siła nieco straciła na znaczeniu, jednakże dalej opłaca się współpracować z naszymi wschodnimi sąsiadami.

Transport kolejowy
Author: InterCityImpress
Source: http://www.flickr.com
Dlatego duże pieniądze zarabiają te firmy, które zapewniają transport do Rosji Najwyższa jakość usług, szybkie transporty oraz nowoczesne i sprawne pojazdy to ich wizytówka. Dzięki firmom transportowym można przewieźć nasz towar w dowolne miejsce na terenie byłego Związku Radzieckiego.

Ale życie nie opiera się jedynie na zarabianiu. Bardzo często wybieramy się w te strony na wyprawy. Teraz wyjątkowo popularne stały się wczasy na Krymie. Powstało wiele agencji turystycznych, które gwarantują nie tylko transport, ale także wspaniałe atrakcje i korzystne warunki bytowe na miejscu (nasze dane kontaktowe). Wakacje w Odessie z pewnością mogą nam dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń.

 

Tags: rynek, biznes, handel, towary