Garść informacji odnośnie strzelnictwa

Posted on 30/12/2018 7:28am

Przechowywanie broni palnej wymaga zastosowanie odpowiedniej kabury. Spełnia ona rolę pokrowca. Z którymi modelami kabur mamy do czynienia zazwyczaj? Kabury, inaczej po prostu pokrowce do przechowywania broni udostępnione będą w możliwości do noszenia pod pachą. Będą także modele, które mogą być przyczepione do pasa. Wśród dostępnych obecnie modeli kabur znajdują się również kabury udowe. Zgodnie ze swą nazwą kabury udowe przenoszone będą na udzie.
militaria
Author: Andrew Jensen
Source: http://www.flickr.com
Kabury niezależnie na to, gdzie są noszone muszą być przystosowane w taki sposób, by przechowywana w tym broń mogła być zabezpieczona przed wypadnięciem. Te noszone pod pachą posiadają najczęściej więc klapkę zapinaną w górnej części, która uniemożliwia wypadnięcie broni. Modele udowe posiadają aż trzy rodzaje zabezpieczeń.

Wejdź na ten link, żeby przeczytać podobne teksty. Dla przykładu zobacz serwis, który proponuje intrygującą Cię tematykę, a na pewno się nie zawiedziesz.Elementem kabury na udo będzie system pasów, poprzez co kabura na udo może być przymocowana do uda w odpowiedniej wysokości. Zabezpieczenia te możesz w każdej chwili zdjąć. Wtedy kaburę można przenosić na specjalnych szelkach lub na pasie. Sprzedaż kabur nie jedynie na udo oferują sklepy z elementami militarnymi. Bez względu od fasonu pokrowca wiele z nich posiada kieszenie służące do przenoszenia elementów wyposażenia jak na przykład wycior.

Wszelkie modele mają też kieszonki, gdzie można przenosić dodatkowy magazynek albo zapas amunicji. Gatunkiem pokrowca będzie olstra. Olstry stosowała generalnie kawaleria. Odkąd mimo wszystko konie, wraz z nimi kawalerzyści zniknęli z armii, stosowanie ostrów stało się bezużyteczne. Typ kabury przeważnie dobiera się do gatunku stosowanej broni.Inne pokrowce będą mimo wszystko przystosowane do noszenia rewolweru, inne zaś do broni z większym korpusem. Dawniej kabury stosowano przede wszystkim skórzane. Dzisiaj prócz skóry stosuje się również różne inne materiały. W chwili obecnej coraz częściej możesz dostrzec kabur wyprodukowane z materiału nylonowego, czy z kordury.

Sklepy z militariami proponują również kabury wyprodukowane z połączenia tych dwóch tkanin. Kabury wykonane ze skóry są wyjątkowo trwałe, trzeba jednak dać za nie nieco więcej niż za nylonowe, lub wykonane z cordury.

Tags: broń, oferta, militaria