Formy materiałów. Co z czego szyć, co nosić?

Posted on 05/08/2022 8:19am

Typy tkanin winien znać każdy. To, co masz na sobie jest tak samo ważne jak jedzenie, które jesz oraz kremy, jakie nakładasz na twarz. To w dużej mierze dzięki wyborze dzianin czujemy się swobodnie oraz ciepło, niczym w drugiej skórze.
Albo wręcz przeciwnie – nasza skóra nie odetchnie i jedyne o czym myślimy to prędki prysznic. Dziś napiszę treściwie oraz bez nadmiaru specjalistycznego słownika o najistotniejszych dzianinach i ich zastosowaniach - super dzianina wełniana.


dzianiny - LAMALAMA
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com


dzianiny - LAMALAMA
Author: Every Nature
Source: Every Nature


Topy i bluzki – wygodne oraz sportowe szyje się przeważnie z dzianin wiskozowych i bawełnianych. Te bardziej wyjściowe można szyć z wszystkiego, z czego szyje się giezła. Niekiedy miesza się dzianiny i na na przykład do bluzki z dzianiny dodaje się tkaninowy kołnierzyk. Spódnice – tutaj mamy największe materiałowe pole do popisu! Sztywne materiały są dobre na rozkloszowane spódnice. Grube, piękne płótna przydadzą się na suknię z kontrafałdami, natomiast nurek na model cięty z koła.

Zerknij nie wyłącznie na nasz wpis, ale także na komentarze ze strony (https://pizzahut.pl/restaurants/25-pizza-hut-warszawa-bemowo). Możliwe, że pewne z nich zaciekawią Cię tak mocno, że będziesz chciał napisać swą recenzję.

Dzięki temu, że tkaniny są grube, spódniczka będzie się ładnie układać. Na spódniczkę przyda się również dzianina wełniana. Spódniczka to jedyna część garderoby, jaką możesz uszyć ze wszystkiego. Wybór materiału zależy tylko od fasonu - tutaj o dzianinie futerkowej.


wspinaczka po skałkach
Author: sunriseOdyssey
Source: http://www.flickr.com


sukienki zestawiają funkcjonalność bluzeczki oraz spódnicy. Musimy zatem wyselekcjonować materiał, jaki zapewnia swobodę ruchu (bluzka) i układa się w taki sposób, jak tego potrzebujemy (spódnica).
Jeżeli jesteście wygodni, winien mało się gnieść. Najpopularniejszą tkaniną na letnie sukienki będzie wiskoza, która jest lekka, nie gniecie się i oddycha.


Na sweterki natomiast odpowiednia jest dzianina futerkowa.

Tags: sukienki, garderoby, spódnica