Filmowanie - czyli co potrzebujemy, by mieć możliwość to czynić i w jaki sposób się tego nauczyć?

Posted on 04/12/2017 10:04am

Niegdyś by móc filmować cokolwiek, potrzebowaliśmy profesjonalnych sprzętów, które są przystosowane do tego konkretnego zadania. Zwykle były one dosyć spore oraz bardzo rzucały się nam w oczy.
klienci
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com


W dzisiejszych czasach jednak, gdy gadżety elektryczne w sporym stopniu "przejęły" nasze własne obowiązki i pomagają naszym osobom w codziennych sprawach, nie miało możliwości zabraknąć również właśnie kamer, które obecnie znajdują się w większości kieszeni, wbudowane choćby w nasze telefony.


filmowanie


W naszych obecnych czasach kamera jest nieodłącznym towarzyszem tak właściwie każdego. Możliwość filmowania swojego codziennego życia wraz z pomocą chociażby telefonu wielu osobom "weszło w nawyk", czego tak naprawdę efektem są właśnie filmiki, umieszczane w sieci internetowej. Jednak czy takiego typu filmowanie może się nam opłacić? Otóż bardzo dużo zależy od tematu naszego nakręconego filmiku oraz jakości samego obrazu. Nikt nie ogląda rzeczy, które to go wcale nie interesują lub po prostu psuja oczy. Bardzo dużo również zależy od tego, jak to czynimy. Nieznajomość swojego własnego sprzętu często powoduje, iż nasze własne filowanie kończy się fiaskiem, dlatego właśnie za każdym razem dobrze jest - jeżeli planujemy dość często coś nagrywać - dobrze poznać się ze swoim własnym sprzętem. Wiele osób jednak, nawet mimo bardzo dobrej znajomości owego sprzętu, najzwyczajniej nie wie, w jaki konkretnie sposób się za to zadanie w ogóle zabrać.
Dla takiego typu ludzi - zaledwie początkujących - powstały blogi i zwyczajne strony, mające w sobie wszelakie potrzebne dane na temat tego, w jaki sposób się za to po zabierać, czy nawet coś dla bardziej zaawansowanych użytkowników, dla przykładu przeróżne triki, które to później mogą użyć przy choćby montażu swojego nagrania.

Tags: gadżet, gra, czas, moc, pomoc