Etykietka jako obowiązkowy element opakowania

Posted on 16/08/2021 8:11am

Zapakowanie produktu dotyczy towarów z każdej branży. Na opakowaniu koniecznie musi być umieszczona etykietka. Wprawdzie klientów do nabycia produktu ciągnie przede wszystkim porządne opakowanie, to etykietka jest niezwykle istotna, ponieważ właśnie tam znajdują się najważniejsze dane dotyczące danego towaru.
ceny
Author: Rikard Fröberg
Source: http://www.flickr.com


Etykieta powinna wymieniać nazwę wyrobu, zawartość netto, termin ważności i wiadomość o obecnych alergenach. Jeżeli opakowanie jest obszerniejsze, producent powinien przekazać także składniki, warunki składowania i użycia, oraz procentową zawartość składników wyróżnionych na opakowaniu i wartość pożywną. Oczywiście powinno się także zwrócić uwagę na zawartość. Są one wymienione w porządku ich procentowego wkładu w produkcie. Bardzo ważna jest także wytrzymałość produktu. Na opakowaniu powinna być umiejscowiona data. Wiadomość ta oznacza, że po upływie ustalonego terminu nie powinno się konsumować takiego wyrobu. Poza tym wytwórca musi umieścić wiadomość dotyczącą bezpiecznego trzymania takiego wyrobu. Jeżeli kupujemy towary ekologiczne powinny one mieć odpowiedni certyfikat wydany przez Unię Europejską. Należałoby zaznaczyć, że certyfikaty w wypadku produktów ekologicznych są ważne nie dłużej niż trzy lata.


meble
Author: Black Red White SA


Każde produkty ekologiczne oddawane są dokładnym testom, na których podstawie przysądzane są właściwe oznaczenia.
Na naklejkach pewnych towarów jest także napisane, ile dany wyrób posiada kalorii. To znacząca wiadomość dla każdych, którzy dbają o linię. Etykieta na produkcie powinna być mocno osadzona, a wiadomości ulokowane w widocznym miejscu.

Tags: dom, piec, producent, wiadomości, warunki