Efektywne preparaty na kleszcze i jakościowe karmy dla piesków

Posted on 30/05/2022 10:33am

Psina to nie tylko zwierzę, to również przyjaciel człowieka i wielka odpowiedzialność. Decydując się na psa, należy zawsze o niego dbać, pożądane byłoby też znać jego potrzeby. Pies może złapać przykładowo kleszcze, w takiej sytuacji winniśmy wiedzieć, jak ekspresowo i efektywnie się ich pozbyć. W sklepach zoologicznych możemy odkryć wiele preparatów na klesze, z jakich jedne charakteryzują się mniejszą, zaś inne większą skutecznością.


Między innymi zdołamy zdecydować się na obroże przeciwko kleszczom, niemniej pamiętajmy, że mają one funkcjonowanie tylko zapobiegawcze. Naturalnie należałoby nabyć taką obrożę psu, niemniej jeśli nasz pies już złapał kleszcze, wtedy obroża nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

pies
Author: Eamonn
Source: http://www.flickr.com
Do tego obroże mają swój okres ważności, po jego utracie obroże na kleszcze przestają odpowiednio działać. Inne preparaty na kleszcze dla psa to spray’e, jakie zwalczają kleszcze oraz pasożyty w ciele psa albo w jego otoczeniu. Na rynku znajdziemy również krople przeciwko kleszczom - zadbaj o kondycję swojego psa. Takie krople wypada wycisnąć na skórę psa, wolno je rozprowadzić na karku, a także wzdłuż grzbietu. Jeżeli zdecydujemy się na stosowanie kropli przeciwko kleszczom i pchłom, powinniśmy również pamiętać, iż przez następne 3 dni nie można nam kąpać psa. Preparat musi bowiem porządnie się wchłonąć.

Mając psa, winniśmy dostosować dla niego dobrą karmę. Na rynku posiadamy dostęp do karm rozmaitych marek i producentów - sprawdź Super Zoo Market. Mnóstwo z nich przeznaczonych jest dla konkretnych psów, na przykład psów młodych, starszych, niewielkich i dużych, i także psów wybrednych, chorych, psów, które posiadają kłopot z trawieniem lub wypadającą sierścią. Wskazane jest dobrze obserwować swojego psa i kupować mu karmę, która będzie dla niego stosowna i jednocześnie smaczna.


Skoro nie odkładamy na jedzeniu, jakie kupujemy sobie, nie oszczędzajmy także na karmie dla psa. Należałoby pozyskiwać karmę od rekomendowanych fabrykantów, zalecaną karmą jest choćby karma brit premium. Karma brit premium poświęcona jest zarówno dla młodych psiątek, jak także dla dojrzałych i starszych psów.

Nie czekaj, gdyż jesteśmy na stronie (https://inte.com.pl/) dla Ciebie. Zrobiliśmy szalenie interesujące wpisy. Masz ochotę je przeczytać? Zachęcamy do kolejnej strony.

Zawiera cenne składniki oraz minerały, jakie dbają o prawidłowy rozwój naszego pupila.

Tags: pchły, karma, obroża