Dzieci kochają się bawić oraz tworzyć - dlatego należy rozwijać w nich pasję do malowania oraz kolorowania

Posted on 03/04/2018 1:45pm

Już u małych szkrabów można dosyć często zauważyć ich zainteresowanie malowaniem - niekiedy lubią siedzieć godzinami i tworzyć przeróżne dzieła czy malować kolorowanki.
reklamy
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.


Później z szczęściem pokazują swoje dzieła mamie i tacie.


drukarka
Author: John Loo
Source: http://www.flickr.com


Jeśli rodzice zauważą, że ich berbeć uwielbia malować, to powinni się tym radować. Badania pokazały bowiem, że maluchy, które wykazują zdolności plastyczne, szybciej się w przyszłości uczą i łatwiej odnajdują się w środowisku. Zatem łatwiej im nawiązywać kontakty i znaleźć swoje miejsce w grupie. Zatem (poszerzone informacje pod linkiem) warto maluchowi dać niezbędny zestaw małego artysty - papier, kolorowanki, farby czy mazaki. Artykuły plastyczne dla dzieci (polecamy również artykuły plastyczne dla dzieci) na szczęście nie są kosztowne i zapewne stać na nie niejednego rodzica. Na dodatek, jeśli cała rodzina wie o zamiłowaniu malca, to może mu robić właśnie tego typu podarunki na Boże Narodzenie lub urodziny. Będzie to lepsze dla jego przyszłości, aniżeli kolejna azjatycka zabawka. Rysowanie rozwija pomysłowość i wzbudza zainteresowanie otoczeniem. Maluch prawdopodobnie szybciej aniżeli inne dzieci nauczy się czytać oraz będzie prymusem w klasie. Pamiętajmy jednak o tym, że maluchy uwielbiają kredki i pędzelki gryźć. Zatem trzeba dawać mu artykuły, które posiadają odpowiedni atest Wspólnoty Europejskiej i są dopuszczone do kontaktu z dziećmi.
Prawda, będą one odrobinę droższe niż ich odpowiedniki sprowadzane z Azji. Ale przynajmniej będziemy pewni, że nasze maleństwo nie będzie połykać wraz ze śliną jakiś toksycznych substancji.

Tags: rodzina, metal, pomysł