Dyscyplina dla śmiałków i osób, które chcą pokonywać granice. Przekonaj się, czy ta zabawa jest dla ciebie

Posted on 08/02/2019 8:07am

W niektórych dyscyplinach sportu, szczególnie tego ekstremalnego potrzeba niewiele. Poza odwagą i imaginacją ważny jest dość tani sprzęt. Tak jest bez wątpienia ze slacklinem. To dyscyplina, która pomaga ćwiczyć mięśnie nóg, kręgosłupa i obręczy barkowej oraz uczy równowagi.

Taśma
By ja wykonywać wystarczy taśma poliestrowa za dwieście złotych, dwa drzewa w parku i wygodne buty. Konieczne są również: zmysł równowagi i mocna psychika. W konkretnych odmianach slackline'u taśma rozwieszona jest między przełęczami górskimi lub wieżowcami. Najdoskonalsi śmiałkowie decydują się po niej chodzić bez asekuracji.

Dawniej, dwóch wielbicieli lubiących wspinaczkę: Adam Grosowsky i Jeff Ellington, czekając na transport z parku narodowego Yosemite w Kalifornii, pragnęło wypróbować chodzić po łańcuchach okalających parking. Rozrywka tak się im spodobała, że zapragnęli natychmiast pomiędzy drzewami liny z przeznaczeniem do wspinaczki, które posiadali kaurat ze sobą. Po licznych próbach, zaczęli eksperymentować z różnorodnymi typami lin, w końcu stwierdzając stwierdzając, że bardziej by się nadawała taśma.

Jeżeli po przeczytaniu publikowanego artykułu będziesz pragnął poszerzyć dane na opisywany temat, to pomocne omówienie (https://www.polnet.pl/) niesamowicie Ci może pomóc - chodź i zobacz!

zainspirowani akrobacją cyrkową, zaczęli rozwijać zupełnie nowa dyscyplinę sportową.

Istnieje mnóstwo rodzajów tej dyscypliny. Najlepsze to: longline, highline oraz trickline. W pierwszej, taśma poliestrowa niekoniecznie musi być zamontowana na znacznych wysokościach – wystarczy około metra nad ziemią. Chodzi o to, by przebyć jak najbardziej długi dystans.

Widzisz właśnie bardzo interesujący tekst, więc zapewne zainteresuje Cię także ten udostępniony poniżej (https://malafabryczka.pl/kategoria/frywolitka/134) materiał - on również jest warty Twojego zainteresowania.

Stąd najistotniejsza jest długość: od kilkudziesięciu do ponad stu metrów. Rekord świata należy obecnie do Amerykanina Jerrego Miszewskiego, który przespacerował po taśmie aż 384 metry.

Efektowną formą chodzenia po taśmie jest trickline, które wiąże się bardziej z akrobatyką niż zwykłym spacerem po linie. Do tej dyscypliny potrzebna jest taśma poliestrowa długości około kilkunastu metrów, zawieszona na wysokości tylko kilkudziesięciu centymetrów. Slackerzy wykonują na nich przeróżne sztuczki. zaczynając od robienia figur popularnych z ćwiczeń jogi, poprzez obroty, a na saltach kończąc. Obecnie trickline jest najpopularniejsza odmianą chodzenia po taśmie.

Tags: joga, sprzęt, transport, asekuracja, trickline