Duża część Polaków nie cierpi rozliczać się z Skarbówką, ale niemal wszyscy jesteśmy zmuszeni, aby dopełniać tego obowiązku

Posted on 27/01/2022 7:41am

Każdy zatrudniony mieszkaniec naszego kraju jest zobowiązany, aby wypełnić PIT i złożyć go w Skarbówce.


Zanim minie wyznaczona data (od lat jest to ostatni dzień kwietnia) niemal wszyscy jak jeden mąż musimy złożyć zeznanie podatkowe do swojego Urzędu Skarbowego.


materac
Author: Photocapy
Source: http://www.flickr.com


Para młoda na sali weselnej
Author: Luis Roberto Lainez
Source: http://www.flickr.com


pit 38
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com


Zazwyczaj nikt nie chce tego robić. Co roku przekładamy to na ostatni dzwonek. Jest to błędne podejście, gdyż później wypełnianiu dokumentów towarzyszą niepotrzebne nerwy. A doprawdy nie ma się czego bać.

Zgłąb dokładniej tę sprawę i zobacz treść na stronie (https://neofence.pl/). Opublikowano tam analogiczne posty, zatem niewątpliwie odnajdziesz dla siebie coś zajmującego!

Dziś program do rozliczania PIT-u załatwi wszystko za nas. Wskaże gdzie i co powinniśmy wpisać oraz samodzielnie zsumuje wymagane pola. Formularz da się również odprawić online, zatem nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wszystko łatwo oraz bez ofiar. Znaczny procent z nas wypełnia PIT 37. Bywają jednak i tacy, którzy są zmuszeni wypełnić PIT 38. Dla kogo jest on dedykowany? Ludzie, którzy dostali w zeszłym roku jakiekolwiek dochody opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym oraz ci, którzy wykażą dochód z kapitałów pieniężnych opodatkowanych 19% podatkiem. Oprócz nich do owej grupy dołożyć możemy również tych, którzy sprzedali papiery wartościowe abo akcje w spółkach. Ze względu na to, że nie jest to zbytnio duża grupa ludzi, to PIT ten jest raczej słabo znany. Zazwyczaj ludzie nie wiedzą, z czym bywa on związany.
Jeżeli chodzi o termin oddawania tego PIT-u do Urzędu Skarbowego, to jest to też koniec kwietnia. Zatem nie trzeba się stresować, że przegapimy jakiś wcześniejszy termin. Na weekend majowy będziemy mogli już pojechać spokojnie.

Tags: mieszkanie, dokument, papier, skład