Dom powinien nam gwarantować zwłaszcza poczucie bezpieczeństwa

Posted on 06/05/2020 8:44am

Tak przynajmniej powinno być z definicji. Nieważny bywa jego metraż, urządzenie, lecz to, by każdy jeden z domowników ochoczo do niego wracał.


Pomyślmy, z jakich przyczyn z przyjemnością chcemy do niego wracać.


akcesoria


kierowca
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com


regał
Author: BRITOP Lighting
Source: BRITOP Lighting


Czy z tego powodu, iż okazuje się przytulny, czy dlatego, że bardzo lubimy własne łóżko, stolik, lub też regał wiszący na ścianie? Najprawdopodobniej jednak nie z tych powodów, bo gdyby nawet okazał się niebywale bogato urządzony, to w sytuacji, gdy nikt czy nic przyjemnego tam na nas nie czeka, te powroty z pewnością nie będą radosne. Taki dom niebywale traci na wartości.To są przecież tylko sprzęty, które przy każdej jednej sposobności jest możliwe wymienić - bliskiego człowieka już tak łatwo nie zastąpimy innym. Miłość, przyjaźń, obustronne zaufanie, życzliwa i ciepła atmosfera - to najlepsza definicja domu, a nie cztery ściany, wśród których nie odnajdziemy najbardziej ważnych dla każdego człowieka uczuć.

Będziemy zobowiązani za wszystkie komentarze z witryny. Są one dla nas ważne, gdyż uświadamiają nam, czy nasze teksty trafiają do czytelników i jak bywają rozumiane.

Szczęścia bycia z najbliższymi nic nie będzie w stanie zastąpić - ani najnowocześniejszy telewizor, ani przyjemny dywanik pod stopami, ani również regał na którym mieszczą się nasze drobiazgi. Dom to coś o wiele więcej niż urządzenia - to niepowtarzalna więź cementująca wszystkich razem mieszkających - nierozerwalna, bardzo mocna. Dom to gwarancja, że gdyby nawet cały świat był przeciwko nam , dokładnie w nim możemy się chować przed całym złem.
W czasie pędu za wszystkim co najlepsze, bardzo wielu powinno wziąć sobie to do serca, że za żadne pieniądze świata nie stworzymy prawdziwego domu, jeżeli braknie w nim tych najbardziej ważnych wartości.

Zainteresowałeś się tym tematem? Czytaj więc dalej licznik geigera o tym wątku w nowym tekście, który dla Ciebie stworzyliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

Nieraz zdarza nam się o tym nie pamiętać. Niestety.

Tags: urządzenie, Wyposażenie, czas, sprzęt, olej