Do jakiej pracy właściwie wielu z nas może potrzebować żurawia?

Posted on 31/01/2022 7:41am

Żuraw budowlany to bardzo specyficzne urządzenie. Jak wiemy, służy on do podnoszenia oraz przenoszenia różnego typu elementów budowlanych np. stalowych więźb czy betonowych płyt.


Dowolna większa spółka z branży budowlanej powinna posiadać w swoim parku maszynowym takie narzędzie.
żurawie wynajem
Author: Western Area Power
Source: http://www.flickr.com


Należy jednak przyznać, że nie jest ono tanie. Z tego też powodu na rynku funkcjonują firmy, które po prostu je wypożyczają. Nic w tym dziwnego, gdyż te maszyny do najtańszych z pewnością się nie zaliczają. Żurawie to żółte albo pomarańczowe maszyny, które mogą udźwignąć rzeczy o wadze kilkaset kilogramów albo nawet parę ton. oczywiście są również mniejszych rozmiarów żurawie, które są stosowane do trochę mniejszych czynności. Może to być wstawienie szklanej ściany do wznoszonego akurat domu. Jeżeli potrzebujesz takiej maszyny do jednorazowej pracy oraz niezbędne Ci są do takiego celu żurawie wynajem takiego sprzętu jest naturalnie praktykowany.


przenośnik rolkowy
Source: www.promus.katowice.pl


W takiej sytuacji stosuje się tzw. mini żurawie, które muszą pomieścić się na każdym podwórku.

Bez zwlekania zobacz na stronie (http://www.domwina.pl/pol_m_Oferta_Kraj_Francja_Langwedocja-Roussillon-1223.html) inne tego rodzaju informacje. Tam też zobaczysz coś pasjonującego, gdyż prezentuje ona pokrewną tematykę.

Tego typu maszyny mogą podnosić przedmioty o ciężarze do 1000 kilogramów. Oczywiście w przypadku potrzeby operowania większymi przedmiotami, jest możliwość kooperacji dwóch mini żurawi. W taki sposób otrzymamy znacznie większą efektywność. Jeżeli z kolei chodziłoby o koszt najmu żurawia, zależy to od kilku kwestii. Ważna jest wielkość, dystans, na jaki należy go przetransportować, czy czas najmu.
Zakup nawet mini żurawia wiąże się z niezwykle wysokimi nakładami pieniężnymi. Czasem konieczny jest kredyt bankowy, więc żeby tego uniknąć, warto byłoby skorzystać z propozycji na wynajem żurawi.

Tags: oczy, stal, efekt, rodzaj