Do czego możemy wykorzystać przenośniki łańcuchowe oraz wibracyjne

Posted on 29/12/2017 9:34am

Niektóre procesy produkcyjne wymagają zastosowania przenośników łańcuchowych. przenośniki łańcuchowe są używane do przetransportowania składników o sporych rozmiarach i ciężkości. Przeznaczone są zarówno do pracy wewnątrz, jak również na zewnątrz hali, w różnych okolicznościach pracy. Niewątpliwie ich najważniejszą cechą jest możliwość zastosowania łańcuchów wyposażonych w elementy, do których możemy zamontować różne profesjonalne uchwyty, na których transportowany jest właściwy szczegół.
Promus.katowice.pl - Systemy transportu wewnętrznego
Source: www.promus.katowice.pl
Transportery wykorzystujące łańcuchy można używać w miejscach, gdzie nie ma opcji zastosowania podstawowych transporterów taśmowych. Przenośniki łańcuchowe mają duże zastosowanie w jednoczeniu pojedynczych odcinków linii technologicznych w całość, jak również w ciągach magazynowych. Urządzenia transportujące używane są w dużej mierze do transportowania palet, skrzyń i kontenerów plastikowych. Elementami transportującymi są tutaj łańcuchy występujące w specjalnych prowadnicach wykonanych z tworzywa sztucznego, o dużej trwałości na nacisk i ścieranie. Dzięki swej zwartej, bardzo wytrzymałej konstrukcji, rewelacyjnie sprawdzają się w transporcie pojedynczych, dużych i masywnych ekwipunków. Transportery łańcuchowe stosowane są do transferowania niezwykle masywnych ładunków o znacznych gabarytach. Bardzo często używane są do transportu skrzyń ze stali, pojemników, palet lub wielkogabarytowych zwartych elementów.Transporter wibracyjny z kolei, służy do przenoszenia materiałów sypkich o różnej granulacji i jest wykorzystywany do wyposażenia kruszarek i młynów w kamieniołomach lub cementowniach.

Jest przydatny do wypakowywania wagonów kolejowych, transportu rudy, minerałów w stalowniach oraz przemyśle chemicznym. Umożliwia dozowanie materiałów w przemyśle spożywczym. Dzięki niemu można manipulować wszystkimi rodzajami materiałów sypkich, od proszku, aż po wielkie frakcje rudy, przy wydajności od kilku kilogramów, do tysięcy ton na godzinę. Jest solidny i ekonomiczny w eksploatacji oraz ulega minimalnemu zużyciu.

Tags: praca, przemysł, przenośniki, materiały, palety, linia technologiczna, kruszarki