Do czego może służyć pianka poliuretanowa i dlaczego jest tak mało znana w Polsce? Co należy o niej wiedzieć?

Posted on 31/07/2018 7:22am

W momencie gdy przeanalizujemy polski rynek budowlany w kwestii zabezpieczenia obiektów przed utratą energii cieplnej, to coraz bardziej dostrzegalne jest zaangażowanie producentów różnych materiałów, którzy konkurują w zakresie promowa i lobbowania wybranego materiału. Jakie są najpopularniejsze elementy? Obecnie są to styropian i wełna mineralna, ale coraz częściej pojawia się również pianka poliuretanowa pod postacią płyt panelowych. Tego rodzaju pianki dodawane są metoda natrysku hydrodynamicznego. Natrysk pianki to technologia bardzo znana i doceniona na świecie, u nas dopiero zyskuje na znaczeniu.


Rownocześnie, niewiele osób będzie wiedzieć, jak niezwykle poliuretan jest obecny w Polsce.

natryśnięta pianka na cegły
Author: Porotherm
Source: Porotherm
Może trudno w towierzyć, ale znaleźć go można w tym, co nas zazwyczaj otacza. I tak, jest w biurkach, krzesłach czy autach. Naturalnie, ze jest mnóstwo rodzajów tego tworzywa, więc zależnie od wymagań i naszych potrzeb przybierać one może całkowicie elastyczne formy, jak i bardzo twarde i sztywne niczym stal.

Do tej pory natrysk pianki poliuretanowej był w Polsce przeznaczony najczęściej do użyć przemysłowych.

Docieplenie wielkich hal, jak również gwarancja szczelnych możliwości tego typu poszycia to ogromne wyzwanie dla przedsiębiorców. W tym momencie technika natrysku sprawdza się doskonale. Dzięki temu posiadamy stworzone bezszwowo,niezwykle szczelnie pokrycia dachowe. Niwelują one ubytki ciepła, lecz również znakomicie impregnują przed działaniem wody.Tego rodzaju technologia (zobacz więcej i więcej) (sasadvisors.pl/project/implementacja-nowej-technologii-dla-branzy-petrochemicznej/) oferuje także szybką realizację. Dość nietypowe jest to, że w Polsce technologia natryskowa poliuretanów jest nieznana. Przykładowo u naszych sąsiadów ze wschodu i zachodu od wielu lat z powodzeniem się ją stosuje. Zobacz jak to wygląda Focus Business Agnieszka Miler.


Technologia jest tam wszędziestosowana w budowaniu domówdla rodzin, osiedli, a także zmodernizowania starych poszyć dachowych. Idealnie sprawdza się w procesie ocieplania poddaszy, w instalacjach chłodniczych i klimatyzacjach. Na szczęście, że nasi polscy producenci dopieścili technologię produkowania pianki,a więc pozostaje mieć nadzieje, żez taka pomocą prace budowlańców będą zachodzić sprawniej i szybciej.

Tags: materiał, praca, pianka