Dlaczego kamizelka odblaskowa jest najlepszym rozwiązaniem dla rowerzysty oraz biegającego po zmroku?

Posted on 03/02/2022 8:02am

Wszyscy mamy świadomość jak niezwykle istotne jest nasze bezpieczeństwo na drodze. Musimy wtedy nosić odblaskową odzież, bo dzięki niej jesteśmy bardziej widoczni dla kierowców. Zazwyczaj taka odzież może uratować nam życie i zdrowie.


Należałoby zainteresować się taką odzieżą, która zagwarantuje nam bezpieczeństwo.


buty damskie
Author: McArthurGlen Designer Outlets
Source: http://www.flickr.com


Bardzo ważna jest po zmroku odzież odblaskowa. Budowa takiej odzieży sprawia, że powierzchnia, jaka odbija światło jest znacznie bardziej znacząca niż w przypadku zwyczajnej opaski czy breloczka. Kamizelka odblaskowa powoduje, że stajemy się widoczni z odległości kilkudziesięciu a nawet kilkunastu m. Obecnie kamizelka odblaskowa nie jest konieczna w aucie. kierowca powinien posiadać tylko gaśnicę oraz trójkąt ostrzegawczy. Odzież odblaskowa jest dodatkowym, ale nie koniecznym samochodowym sprzętem. Należy jednak mieć w pamięci, że kamizelka odblaskowa może okazać się niezwykle pomocna w sytuacji, kiedy kierowca musi wymienić koło w obszarze niezabudowanym i słabo oświetlonym. Nawet tylko wyjście z auta może być niezwykle niebezpieczne.
Także dla rowerzysty kamizelka odblaskowa nie jest konieczna. Obowiązkowe jest tylko przednie oświetlenie oraz czerwony element odblaskowy na tyle. Istotne jest, że kształt takiego elementu powinien być odmienny niż trójkąt. Chociaż kamizelka odblaskowa obowiązkowa nie jest, to okaże się jednak bardzo przydatnym dodatkiem do oświetlenia roweru.

Zaciekawił Cię nasz wpis oraz podane tu wiadomości? Nowe informacje z www (http://wynajembezbik.pl/kontakt) czekają na pod podanym linkiem. Namawiamy!

Osoba, która lubi długie wycieczki po nierównych terenach, powinna posiadać na sobie taką kamizelkę. Podobnie sprawa może wyglądać przy skuterach. Kierowca skutera musi mieć sprawne światła i dwa odblaski - czerwony z tyłu i żółty z boku. Podobnie jak w przypadku roweru, odblaski te nie powinny posiadać formy trójkąta.


Od 2014 r. piesi idący po zmroku w obszarze niezabudowanym muszą nosić części odblaskowe. Nie musi być to kamizelka. Tak samo dobrze może to być opaska lub breloczek. Trzeba jednak powiedzieć, że kamizelka odblaskowa zapewnia poziom największego bezpieczeństwa z uwagi na powierzchnię odbijającą światła.

Tags: światło, zdrowie, kierowca, części, konstrukcja