Dlaczego kamień naturalny jest bardzo dobrym materiałem stosowanym do budowy i wykończenia ogrodów.

Posted on 17/05/2022 8:03am

Jednym z najlepszych i też bardzo często używanych materiałów wykorzystywanych jako budulec w ogrodach jest naturalny kamień. W sumie sprawdzi się on w każdej stylistyce, czy to będzie to ogród nowoczesny, czy stylizowany na wiejski, to w każdym takim przypadku kamień będzie tam pasował. Szczególnie, że najróżniejszych jego odmian jest ogromna ilość, więc i możliwości na zastosowanie także sporo będzie.

otoczaki, kamień
Author: Groume
Source: http://www.flickr.com
Niektóre kamienie takie jak granit, bazalt czy porfir są niezwykle wytrzymałe i twarde, dlatego też stosuje się je przeważnie na nawierzchnie, murki czy ogrodzenia. Także bardzo często używane piaskowce i wapienie są znacznie delikatniejsze, dlatego też warto je zaimpregnować specjalnymi preparatami, aby dłużej służyły. (kamień (sprawdź złociste i szlachetne cytryny) do ogrodu) Dzięki rozmaitym odmianom kamieni, które się różnią między sobą kolorem, wyglądem i właściwościami mechanicznymi można je rzeczywiście efektownie komponować. Kamienie naturalne najczęściej wykorzystuje się w ogrodach na powierzchnię alejek, elewacje czy murki, ale mają też ogromne znaczenie dekoracyjne, czyli wszelakie oczka wodne, skalniaki czy nawet samotne głazy.ogórd, kamienie
Author: e-ogrody.com
Kupując kamień do ogrodu należy w pierwszej kolejności się dowiedzieć, do czego będzie on wykorzystany- przykłady zastosowań znajdziesz tu : . Kamień oferowany jest w wielu różnych postaciach, różni się przede wszystkim wielkością kamyków. Na alejki albo ścieżki będzie potrzebny drobniejszy żwirek. Do budowy murków bardziej praktyczne będą większe elementy, a jeszcze czego innego będzie się potrzebować do wykonania skalniaka albo oczka wodnego. W tych ostatnich zastosowaniach bardzo dobrze będą się sprawdzać różnego rodzaju otoczaki, czyli kamienie z zaokrąglonymi kształtami, z reguły powstałych pod wpływem działania wody. Z powodu dużego zapotrzebowania otoczaki produkuje się obecnie także w procesach mechanicznych, dzięki czemu ich oferta jest dużo szersza, niż kamieni które naturalnie występują. Posiadają one bardzo zróżnicowane rozmiary, przeważnie jest to między kilkanaście a kilkadziesiąt milimetrów.

Tags: skalniak, materiały, otoczaki