Dane osobowe, a właściwie ich prawidłowa ochrona to ogromnie trudny temat

Posted on 13/07/2019 7:23am

Wskazane jest zwrócić uwagę na fakt, że czasami sami przedsiębiorcy nie mają pojęcia jak bronić się przed oskarżeniem o transformowanie danych osobowych, czy też ich zabronione gromadzenie.
PRacownik
Author: San José Library
Source: http://www.flickr.com


Torebka z ćwiekami
Author: pandzior.pl
Source: pandzior.pl


Przecież działanie przedsiębiorstwa to stale nowi współpracownicy i kontrahenci. Gdybyśmy nawet nie chcieli, zestaw tych informacji cały czas się powiększa.


ochrona danych osobowych w firmie
Source: pixabay.com


Jak zatem rozwikłać tę sprawę w taki sposób, by nikt nas nie posądził o to, że ochrona danych osobowych w firmie jest na niedostatecznym poziomie ? Prowadząc przecież jakąkolwiek działalność gospodarczą stale nawiązujemy nowe kontakty, poza tym, jeżeli to jest działalność w sieci tworzymy relacje z klientami również przez pocztę elektroniczną.

Zainteresował Cię ten wpis oraz zawarte w nim watki? Nowe informacje z witryny są przygotowane dla pod tym linkiem. Zapraszamy!

W tym miejscu nasuwa się pytanie, na czym taka ochrona danych osobowych w firmie powinna polegać. Weźmy za przykład choćby wspomnianą wyżej działalność internetową. Działając utrzymujemy z klientami relacje poprzez mailing i oprócz adresów email zbieramy również takie informacje jak imię, nazwisko czy nazwy miast. Po pewnym czasie będzie możliwe więc wysunąć oskarżenie, że przechowujemy dane osobiste. W jaki sposób zatem prawidłowo winna przebiegać ochrona danych osobowych w firmie takiej jak ta, w której normalnie taki zbiór danych się tworzy? Bezwzględnie należy wystąpić o zgodę na ich rejestrowanie i transformowanie. Taka zgoda daje zapewnienie, iż spółka przestrzega przepisów w tym względzie, a co się z tym wiąże ochrona danych osobowych w firmie spełnia warunki ustawy.
Trzeba o nią wnioskować prowadząc jakąkolwiek firmę.


Nim więc zdecydujemy się na taką działalność poznajmy na tyle właściwie przepisy prawne, by nie popadać nawet przypadkowo w konflikt z prawem.

Tags: firmy, półki, kontakt, warunki