Czyszczenie podłogi betonowej dobranymi specyfikami

Posted on 18/03/2019 11:45am

Posadzka jest jednym z części jakiegokolwiek pomieszczenia bardzo narażonej na zużycie. Posadzki z betonu najczęściej aplikowane są w halach fabrycznych i garażach, aczkolwiek obecne technologie pozwalają na zastosowanie jej także w innych pomieszczeniach.


Zabrudzenia i defekty podłogi betonowej z reguły spowodowane są przez osiadający pył i kurz, również piach i nieczystości pozostawiane przez buty użytkowników.
czyszczenie posadzki betonowej
Author: Tino Rossini
Source: http://www.flickr.com


Posadzki z betonu ze względu na swoje przeznaczenie muszą być trwałe i twarde, antypoślizgowe, wytrzymałe na wodę, również dużo substancji chemicznych, a również uszkodzenia mechaniczne. Powierzchniowe utwardzacze posadzkowe stanowią mieszankę pigmentów, dobranych kruszyw, oraz cementu.

Zaintrygował Cię ten wpis i chcesz znaleźć podobne materiały? Kliknij zatem ten link i sprawdź więcej porad pod linkiem.

/J]

Czyszczenie posadzki betonowej musi odbywać się przy zastosowaniu należytych przyrządów i specyfików chemicznych. Posadzki z betonu wzmacniane powierzchniowo, również konserwowane impregnatem są wytrzymałe na środki syntetyczne w ograniczonym odcinku. Do sprzątania posadzki betonowej nie można stosować acetonu, toluenu, ksylenu i różnych rozpuszczalników. Środki polerujące nie mogą włączać silnych związków alkalicznych, także rozcieńczalników organicznych.

Zaintrygował Cię taki tekst? To super, jednak kliknij ten odnośnik, ponieważ dodatkowo przygotowaliśmy też inny pokrewny materiał, który warto zobaczyć ponadto (https://domymax.pl/projekty-domow/domy-pasywne/).

Do sprzątania zabrudzeń trzeba stosować roztwory delikatnych detergentów określonych do konserwacji podłóg betonowych.
Urządzenia sprzątające nie powinny być zaopatrzone w szczotki, albo pady wykonane z twardych tworzyw, które w trakcie eksploatacji potrafią rysować powierzchnię posadzki. Codzienna pielęgnacja posadzki betonowej winna polegać na zamiataniu, albo odkurzaniu i delikatne mycie. Po umyciu na mokro powinno się ją pozostawić do wyschnięcia.

Tags: obuwie, czas, efekty, moc, piec