Czym są surowce syntetyczne?

Posted on 03/12/2019 7:40am

Tworzywa sztuczne to ogólne określenie obszernej palety surowców syntetycznych albo półsyntetycznych wykorzystywanych w ogromnym oraz cały czas rosnącym spektrum przeznaczeń, poczynając od sektora opakowań po przemysł budowlany; od aut po urządzenia medyczne, zabawki, ciuchy etc.


Surowce sztuczne odgrywają bardzo ważną funkcję w codziennym życiu – w domku, w pracy, szkołach, w szpitalach.


Zapewniają nam bezpieczeństwo, czynią nasze życie łatwiejszym a także bardziej wygodnym. Możesz znaleźć je w ubraniach, w domach, czterokołowcach, zabawkach, komputerach, krążkach z muzyką a nawet w szczoteczkach do czyszczenia zębów. Tam wszędzie odnajdziemy tworzywa sztuczne sklep z przyborami kuchennymi też jest pełny tworzyw sztucznych.
naczynia
Author: Roy Strutt
Source: http://www.flickr.com


Uniwersytet Wrocławski
Author: Ashley Van Haeften
Source: http://www.flickr.com


Surowce sztuczne są surowcami organicznymi, tak jak drewno czy wełna. Surowcami stosowanymi do ich fabrykowania są produkty naturalne, np.

Czy jakieś komentarze na temat (http://lampomat.pl/) tego wpisu Cię zaciekawiły? W takim razie będzie nam niezwykle przyjemnie, jeżeli dodasz do nich też swoje zdanie.

celuloza, gaz ziemny, chlorek sodu a także oczywiście ropa naftowa. Tworzywa syntetyczne to surowce, jakich znaczenie będzie na pewno zwiększać się, bowiem pozwalają pogodzić wymogi nowoczesnego życia z kwestiami ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Wyraz "plastik" wywodzi się od greckiego słówka "plastikos", jakie znaczy "nadający się do modelowania" i słowa "plastos" znaczącego "uformowany".


Odnosi się on do podatności surowca na formowanie czy też plastyczności w trakcie wytwarzania, co umożliwia jego odlewanie czy też wyciskanie w rozmaite formy - jak folie, przędze, płyty, rurki, flaszki, pudła i mnóstwo innych.


Tworzywa syntetyczne są na ogół niezwykle leciutkie, mają niewielką przewodność cieplną, większa część z nich to dielektryki.

Tags: oczy, papier, domu