Czym może się poszczycić Costa Blanca i dlaczego na wypoczynek wielokrotnie wybieramy Hiszpanię?

Posted on 27/01/2022 7:41am

Hiszpania znana jest z cudownych widoków, uroczego folkloru, pysznej kuchni oraz wspaniałych zabytków. Na wymarzone wczasy zazwyczaj wybierane jest południe kraju.


Mniej doceniane miejsce hiszpańskiego wybrzeża M.
Costa Blanca


brzytwa
Author: Francis Storr
Source: http://www.flickr.com


Śródziemnego to Costa Blanca. Ten obszar wlicza się w ramy prowincji Alicante w rejonie Wenecja. Może się ono poszczycić 200 kilometrową linią brzegową, która usiana jest plażami oraz przeszło trzystoma słonecznymi dniami podczas roku. Costa Blanca nie jest niezwykle licznie odwiedzane przez turystów tak jak Wyspy Kanaryjskie, ale dzięki temu oferuje wypoczynek w kameralnej aurze. Na wybrzeże Hiszpanii chętnie jeżdżą ci, którzy poszukują hoteli wysokiej klasy i z obsługą na wysokim poziomie. Za tygodniowe wczasy do końca marca moglibyśmy zapłacić od 1500 złotych ze śniadaniem. Costa Blanca swoją nazwę zawdzięcza piaszczystym, białym plażom, kwitnącym kwiatom oraz malowniczym domkom. Można by się tutaj znakomicie dogadać nie tylko w j. hiszpańskim, lecz także po angielsku.


samochód Audi
Author: Jorge de la Llama
Source: http://www.flickr.com


Costa Blanca to nie jedynie przecudne wody Morza Śródziemnego, ale również słone jeziora oraz pasma gór. Region taki jest znany z uleczającego mikroklimatu i z licznych uzdrowisk. Odnaleźć tu można słońce przez ok. 300 dni w roku. W tym miejscu bardzo sporadycznie pada a klimat jest spokojny. Jest ciepło, ale nie jest upalnie. Jest to sprawa morskiej bryzy i ciepłych morskich prądów. Costa Blanca to 200 km plaż, które rozciągają się od miasteczka Denia aż na północ do Pilar de la Horadada.

Masz chęć zobaczyć inne równie praktyczne porady? Jeśli tak, to zobacz tu (https://www.greczka.pl/oferta/zasobniki-pary-typu-ruths/), a na pewno nie odczujesz zawodu.

Istotnymi miastami tej części wybrzeża są Benidorm, Alicante, Altea oraz Torrevieja. Dowolna z plaż ma śródziemnomorski, niepowtarzalny klimat. Można by tutaj odnaleźć zakątki oraz krajobrazy, które zapamiętamy na długi czas.
Okolice Alicante mogłyby poszczycić się swoistym mikroklimatem, który związany jest ściśle z bliskością 2 słonych jezior. Panujący tu klimat wytwarzany przez morze oraz słone laguny służy dobremu samopoczuciu a przede wszystkim chorym na schorzenia serca oraz na astmę.

Tags: dom, twarz, czas