Czym jest reklama zewnętrzna?

Posted on 10/02/2020 11:20am

Reklama zewnętrzna, częstokroć przyjmująca formę wielkich billboardów, jest podstawowym sposobem zastosowania wizualnej reklamy w przestrzeni miast. Kontakt z tego wariantu reklamowymi treściami jest zwykle krótki (chociaż równocześnie powtarzalny, na przykład billboardy stoją zawsze w tych samych punktach), tak więc projektuje się je w ten sposób, by mieściły jak najwięcej elementów graficznych oraz minimum tekstu.


Pokój w mieszkaniu
Author: Timothy Vollmer
Source: http://www.flickr.com


Dzięki skoncentrowaniu wizualizacji na fragmentach plastycznych nabywca spostrzegający taką reklamę będzie w stanie zarejestrować ją i w przyszłości rozpoznać w ułamku sekundy nie frapując się co to jest, lecz jedynie pod warunkiem, iż dana reklama (zareklamuj się) przykuje jego baczność na tak długo, ażeby nawet w sposób pobieżny się z nią zapoznał.
artykuł
Author: Cramo
Source: Cramo


Niejednokrotnie reklamodawcy w owym celu używają przekazy kontrowersyjne czy też formułują reklamowy przekaz w sposób wywołujący w odbiorcach skrajne emocje, co przeważnie wystarcza do tego, by został on zauważony wśród innych reklam. Należy jednak mieć na uwadze, że reklama wizualna w dosyć łatwy sposób może przekroczyć granicę dobrego smaku, zaś gdy do tego dojdzie, reklama będzie czynić odwrotnie, aniżeli zakładano. Do z reguły wykorzystywanych nośników wizualnej reklamy outdoorowej przynależą: pylony, kasetony.


Wewnętrzna reklama wizualna posiada trochę inną specyfikę aniżeli reklama zewnętrzna – z racji miejsca zastosowania musi być zdecydowanie bardziej informacyjna niż reklama outdoorowa.

Nakłaniamy Cię do przejrzenia nowego wpisu na ten temat - w nim znajdziesz dodatkowe wiadomości. Więc idź do serwisu farba na beton i ciesz się do woli.

Na ogół klienci mający kontakt z indoorem mają wiele czasu na zaznajomienie się z przekazem konkretnego przekazu reklamowego.

Tags: moda, gra, sposób