Czym charakteryzuje się odbojnica regałowa?

Posted on 11/09/2018 7:22am

Obiekty jakie znajdują się w magazynach są stale narażone na różnego typu uszkodzenia, wywołane przede wszystkim ryzykiem uderzenia poprzez widlaki bądź wozy dostawcze.
Stąd istotne jest, ażeby odpowiednio ochronić poszczególne części, między innymi regały które znajdują się w składzie. Do owego celu przeznaczone są tzw. odbojnice regałowe, które można kupić w wielu odmianach, dzięki czemu efektywnie możemy zabezpieczyć każdego rodzaju sprzęt. Odbojnice regałowe to nieogromnych rozmiarów osłony, występujące w przeróżnych kształtach. Są one wykonane ze stali albo z blachy - (sprawdź na rosik.pl) ocynkowanej. Przeważnie są też pomalowane technologią proszkową i obklejone dodatkowo odblaskową folią. Najczęściej spotykany sposób ich montażu do podłoża możliwy jest za pomocą kotwiczenia, co umożliwia jeszcze większą skuteczność odbojnic regałowych. Wyroby te mogą różnić się między sobą również takimi parametrami, jak grubość blachy (więcej o - www.rosik.pl/firma) albo długość boków.
Dzięki różnorodności osiągalnych w sprzedaży kształtów odbojnic regałowych zdołamy skutecznie zabezpieczyć ten fragment magazynowego regału, który najbardziej narażony jest na potencjalne uszkodzenia. Biorąc to pod uwagę, wyszczególnić możesz między innymi: odbojnicę regałową w kształcie „L” - ten profil przeznaczony jest do osłony narożników regałów średnich i wysokich.


By dobrze wybrać odbojnicę regałową, warto wziąć pod uwagę to, przed jakimi zagrożeniami trzeba ochraniać konkretny regał. Odbojnice regałowe ochraniające przed ciosem wielkiego wozu dostawczego muszą być grubsze niż w przypadku, gdy zagrożeniem będzie jedynie wózek widłowy.

Tags: piec, element, pojazd