Czy wiesz, iż Marilyn Monroe była zatrudniona w fabryce, w której powstawały... drony?

Posted on 17/02/2018 7:40am

Obecnie możemy używać sprzętów, jakie jeszcze przykładowo 40 wiosen temu zjawiały się tylko w śmiałych wyobrażeniach przyszłości na kartach różnych powieści science fiction.


Projektor, pojazd napędzany energią elektryczną czy okręty podwodne z napędem atomowym.
Zapewne będzie to brzmiało kontrowersyjnie, jednak prawda jest taka, że większość patentów była początkowo stworzona na potrzeby wojska. Nie w inny sposób było w razie tego typu narzędzia jak dron, gdyż jego historia sięga początków żeglugi powietrznej. Tyczyło się to wtenczas produkcji zdalnie sterowanych jednostek latających, jakie po osiągnięciu określonego pułapu lotem nurkowym spadałyby na wyznaczony obiekt. Należałoby także nadmienić, że w fabryce małych bezzałogowych jednostek latających pod nazwą Radioplane OQ2 była zatrudniona Norma Jean. Pewien oficer, który notabene został później prezydentem Stanów Zjednoczonych, Ronald Reagan skierował do wspomnianej fabryki fotografa. Okazało się być to rozpoczęciem ogromnej sławy Marilyn Monroe. Tak, ta niewiarygodna historia wydarzyła się faktycznie: przyszła gwiazda ekranu była zatrudniona w fabryce protoplastów takiego sprzętu jak dron.


kanapa
Author: Wicker Paradise
Source: http://www.flickr.com


Czy aktualnie drony mają tylko pokojowe zastosowanie? Nie. Są one jednym z symboli walki z terrorystami, wszakże nie można zapomnieć o tysiącach innych sytuacji, w których okazują się być one na co dzień stosowane.


Najpopularniejsze okazują się być różnego wariantu ujęcia tworzone z powietrza. Wykorzystywane okazują się być nie tylko do robienia różnorodnych demonstracji, ale także do przykładowo wykonywania fotografii sprzedawanych przez agencje nieruchomości budynków.

Tags: prezent, sposób, pojazd