Czy warto zakupić mieszkania z rynku wtórnego?

Posted on 21/06/2018 6:29pm

Wybierając mieszkanie, zdołamy skorzystać z ofert znajdujących się na rynku pierwotnym bądź wtórnym. Mieszkania kupione z rynku pierwotnego to mieszkania nowe, deweloperskie, jakie „wyczekują” na swojego pierwszego właściciela. Mieszkania z rynku wtórnego to mieszkania, które były już zamieszkane i są sprzedawane przez teraźniejszego właściciela. Zarówno mieszkania z rynku pierwotnego, jak też z rynku wtórnego cieszą się okazałą renomą, chociaż dziś skupimy się tylko na rynku wtórnym.

nowe mieszkanie na sprzedaż
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Nabycie mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego, może mieć sporo zalet, przekonaj się sam: kliknij aby zobaczyć oferty mieszkan. Po pierwsze takie mieszkania w wielu przypadkach są sporo tańsze, z racji tego, że nie są to mieszkania nowiuteńkie. Takie mieszkania mogą posiadać po kilka czy też kilkanaście lat. Jednak nieraz mają one niższe standardy aniżeli mieszkania (zobacz sprawdź przykłady), jakie są budowane na bieżąco, choć naturalnie nie jest to regułą. Masa postaci niezmiernie dba o swe mieszkania, a przed sprzedażą oprócz tego je remontuje. Odnowione mieszkania będą jednak lekko droższe od mieszkań do remontu, chociaż wliczając koszty odrębnego przeprowadzania remontu, nieraz powinno się nabyć mieszkanie (zobacz profbud.info/primo) już wyremontowane. Mieszkania na rynku wtórnym w wielu przypadkach są sprzedawane z całym czy szczątkowym umeblowaniem. Jeśli nabywamy swoje pierwsze mieszkanie, to nierzadko możemy nie posiadać dodatkowych funduszy na jego aranżację i meble.mieszkanie z rynku wtórnego
Author: Jeffrey Kontur
Source: http://www.flickr.com
Kupno mieszkania z wyposażeniem będzie więc dla nas sporo lepszą możliwością, aniżeli nabycie nowego, deweloperskiego mieszkania, jakie dopiero trzeba urządzić. Wartością mieszkań z rynku wtórnego jest także ogromna rozpiętość ofert. Mnóstwo osób umieszcza propozycje sprzedaży mieszkań w Internecie, na różnorodnych serwisach ogłoszeniowych. Takie mieszkanie możemy również zakupić niezmiernie rychło, wskutek tego jeśli zależy nam na czasie, ta opcja niewątpliwie będzie dla nas najlepsza. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego wolno łatwiej negocjować cenę. Osoby, które pragną ekspresowo przekazać mieszkanie będą bardziej przychylne do redukcji ceny.

Tags: rynek, oferta, umeblowanie, nowe