Czy warto zakupić mieszkania z rynku wtórnego?

Posted on 11/03/2018 9:43pm

Wybierając mieszkanie, zdołamy skorzystać z ofert znajdujących się na rynku pierwotnym bądź wtórnym. Mieszkania kupione z rynku pierwotnego to mieszkania nowe, deweloperskie, jakie „wyczekują” na swojego pierwszego właściciela. Mieszkania z rynku wtórnego to mieszkania, które były już zamieszkane i są sprzedawane przez teraźniejszego właściciela. Zarówno mieszkania z rynku pierwotnego, jak też z rynku wtórnego cieszą się okazałą renomą, chociaż dziś skupimy się tylko na rynku wtórnym.


nowe mieszkanie na sprzedaż
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Nabycie mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego, może mieć sporo zalet, przekonaj się sam: kliknij aby zobaczyć oferty mieszkan. Po pierwsze takie mieszkania w wielu przypadkach są sporo tańsze, z racji tego, że nie są to mieszkania nowiuteńkie. Takie mieszkania mogą posiadać po kilka czy też kilkanaście lat. Jednak nieraz mają one niższe standardy aniżeli mieszkania (zobacz sprawdź przykłady), (https://www.lcc.pl/pl/inwestycje/mieszkaniowe/wroclaw/w-sprzedazy) jakie są budowane na bieżąco, choć naturalnie nie jest to regułą. Masa postaci niezmiernie dba o swe mieszkania, a przed sprzedażą oprócz tego je remontuje. Odnowione mieszkania będą jednak lekko droższe od mieszkań do remontu, chociaż wliczając koszty odrębnego przeprowadzania remontu, nieraz powinno się nabyć mieszkanie (zobacz profbud.info/primo) już wyremontowane. Mieszkania na rynku wtórnym w wielu przypadkach są sprzedawane z całym czy szczątkowym umeblowaniem. Jeśli nabywamy swoje pierwsze mieszkanie, to nierzadko możemy nie posiadać dodatkowych funduszy na jego aranżację i meble.


mieszkanie z rynku wtórnego
Author: Jeffrey Kontur
Source: http://www.flickr.com
Kupno mieszkania z wyposażeniem będzie więc dla nas sporo lepszą możliwością, aniżeli nabycie nowego, deweloperskiego mieszkania, jakie dopiero trzeba urządzić. Wartością mieszkań z rynku wtórnego jest także ogromna rozpiętość ofert. (https://www.lcc.pl/pl/na-woli/) Mnóstwo osób umieszcza propozycje sprzedaży mieszkań w Internecie, na różnorodnych serwisach ogłoszeniowych. Takie mieszkanie możemy również zakupić niezmiernie rychło, wskutek tego jeśli zależy nam na czasie, ta opcja niewątpliwie będzie dla nas najlepsza. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego wolno łatwiej negocjować cenę. Osoby, które pragną ekspresowo przekazać mieszkanie będą bardziej przychylne do redukcji ceny.

Tags: rynek, oferta, umeblowanie, nowe