Czy warto wybierać naklejki ścienne? Czy nasze mieszkanie zyska za sprawą tego typu dekoracji?

Posted on 05/02/2022 7:31am

Naklejki ścienne to świetny sposób na dekorację każdego miejsca, mogą zostać naklejone na ścianę pomalowaną farbą, ale i pokrytą tapetą albo też wykończoną płytkami ceramicznymi. Takie najbardziej popularne zrobione są z samoprzylepnej folii PCW, jaka może trzymać się powierzchni przez około pięć lat.
Naklejki z większej odległości raczej przypominają szablon, dopiero gdy podejdziemy blisko, to można zobaczyć, iż są to naklejki na ścianę. Najbardziej popularne są te wykonane z samoprzylepnej folii pcw twarde (do przejrzenia-> adres tej strony), jest ona błyszcząca albo też bez połysku. Mogą być naklejane na ściany pomalowane farbą, pokryte tapetą lub wykończone płytkami ceramicznymi. Naklejki takie występują w różnych rozmiarach.naklejki na ścianę
Author: Kids Town
Source: www.kidstown.pl
Przygotowane do użycia są często zoptymalizowane, czyli to znaczy, iż nietrudno je przewozić, wycinać i rzecz jasna montować. Możemy jednakże zamawiać większe oraz mniejsze od nich. Duże naklejki na ścianę (zobacz tutaj) są czasem robione w paru mniejszych fragmentach, żeby łatwiejsze okazało się ich naklejanie. Producenci folii, z jakiej robi się takie naklejki informują, że utrzymuje się ona podłożach aż pięć lat. Mowa tutaj rzecz jasna o trwałości folii narażonej na wpływ czynników atmosferycznych, tak więc w warunkach domowych będzie utrzymywać się o wiele dłużej. Do podstawowych plusów naklejek zaliczyć na pewno możemy prostotę oraz szybkość aplikacji. Znaczy to, że przyklejenie naklejki, zależnie od jej rozmiaru, trwa od dziesięciu do trzydziestu minut.


Tego typu naklejki to także czystość prac i prosta konserwacja, gdyż naklejki czyścimy wilgotną ściereczką. Gdy zakupimy nowy zestaw mebli i okażę się, że naklejki nie będą za bardzo pasowały, to bez problemu i bardzo szybko, bo w ciągu dziesięciu minut, możemy pozbyć się ich ze ściany. Wystarczy na początek przez parę minut ogrzać je suszarką do włosów, natomiast potem z wyczuciem odkleić. Podłoże nie powinno się zniszczyć, chociaż jest to zależne od wytrzymałości tynku oraz farby położonej na ścianie. Mało tego, jest całkiem sporo
ciekawych wzorów takich naklejek, najbardziej godne zarekomendowania będą naklejki ścienne cytaty. Trzeba powiedzieć, że tego typu forma ozdabiania pokoju jest całkiem efektowna. Oprócz tego, jest to z pewnością tańszy sposób na zmianę czegoś w naszym lokum, niż kupowanie drogich mebli czy dokupowanie kosztownych akcesoriów.

Tags: malowanie, szablony