Czy przeprowadzenie ceremonii ślubnej w plenerze jest w naszym kraju legalne?

Posted on 03/02/2022 7:45am

W polskim klimacie organizowanie ślubu w plenerze nie jest tak często spotykane, jak w poniektórych innych krajach. Z innej strony nie są one całkowicie nieosiągalne, ponieważ zawsze będą odznaczać się czymś, co pozostanie niedostępne dla najbardziej wykwintnej nawet restauracji.


człowiek
Author: SkiStar
Source: http://www.flickr.com


ślub w plenerze
Author: Waag Society
Source: http://www.flickr.com


Będzie tak zawsze, bez względu na miejsce zamieszkania. Jeżeli podjęliśmy już z narzeczoną decyzję o wybraniu tego typu właśnie uroczystości, musimy wcześniej dokładnie sprawdzić zakres wymaganych czynności, a również odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Pozostaje jeszcze sprawa, czy ślub w plenerze ma być ślubem kościelnym, czy cywilnym. Z uzyskaniem cywilnego nie powinno być żadnych kłopotów, gdyż od 2013 r. Urzędy Stanu Cywilnego za dodatkową opłatą 1000 zł, mogą udzielać ślubów poza swoim urzędem.
wazony dekoracyjne
Author: marneejill
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli jednak miałby to być ślub kościelny, to uzyskanie koniecznej zgody może być trochę trudniejsze. Należy bowiem szczerze uzasadnić przyczyny, które powodują, że chcemy wziąć ślub poza kościołem. Dobrze byłoby mieć także wSPArcie kapłana, który ma udzielić ślubu. Na szczęście obecnie władze kościelne coraz chętniej potrzebnej zgody udzielają.szczegóły tu stabilizacja gruntów stabilizacja gruntówTrzeba zaproponować miejsce, w którym miałaby przebiegać uroczystość, chociaż należy mieć w pamięci, że nie mogłyby być one w jakikolwiek sposób uwłaczające dla powagi organizacji Kościoła. Poza wszelakimi konwencjonalnymi dokumentami, należy również przekazać zgodę właściciela gruntu, na którym miałby się odbyć ślub.


Po otrzymaniu zgody trzeba przestrzegać wszystkich wymagań, które są nałożone czy to przez Kościół, albo przez USC. Bywają one przeróżne, jednak zawsze musimy wybrać miejsce do zawieszenia krzyża lub godła.

Tags: SPA, części, miejsce, właściciel