Czy jest sens zamawiać produkty bezpośrednio u chińskich dostawców za pośrednictwem stron aukcyjnych? Jakie mamy plusy oraz minusy?

Posted on 14/10/2021 7:12am

Kupowanie w Chinach to coraz bardziej powszechna forma robienia zakupów przez internet. Jeszcze niedawno taka forma transakcji byłaby dla części osób czymś trudnym do wyobrażenia, a dzisiaj to jakby codzienność. Obecnie bowiem nabywanie różnych rzeczy w Azji przypomina kupowanie na naszych popularnych serwisach aukcyjnych.

kontenery, transport
Source: http://sxc.hu/
Takie zamawianie nie zajmuje większej ilości czasu, prócz tego nie musimy znać nawet języka lokalnego by móc takiej transakcji dokonać. Bez problemu posiadając kartę płatniczą najlepiej do konta walutowego w dolarach by nie mieć dodatkowych kosztów za przewalutowanie, jak też mogąc pochwalić się podstawową znajomością języka angielskiego będzie można spokojnie robić zakupy w Chinach.

Czy zaciekawił Cię wpis? Tak? To śpieszymy z wiadomością, że mamy dla Ciebie darmowy wgląd do kolejnych postów pod tym linkiem.

Jak to wygląda w praktyce oraz jakie są wady i zalety?

Zazwyczaj kiedy poszukujemy interesującego nas produktu do kupienia sprawdzamy różne polskie strony w internecie w poszukiwaniu najlepszej pod względem ceny oferty. Jednak może warto powiększyć zakres tego typu poszukiwań oraz sprawdzić towar bezpośrednio u producenta. Wszak większość artykułów robionych jest w Chinach. Można w taki sposób oszczędzić dość dużo. Jeśli interesują nas przesyłki z Chin należy sprawdzić dostępność oraz ceny takich artykułów na jednej ze stron aukcyjnych w sieci - .

Jest parę takich, jakie są specjalnie zrobione dla klientów międzynarodowych oraz na nich z pewnością najłatwiej się zamawia.

Jeżeli rozważana kwestia okazała się dla Ciebie cenna oraz zamierzasz ją przestudiować także od innej strony, zobacz więcej znajdziesz tu (https://alwro.com.pl/stopy-odlewnicze/) - ona też ją omawia.

Zamawianie różnych towarów z Azji jest korzystne dlatego, iż ceny produktów są z reguły niższe, łatwo można również znaleźć tego typu oferty, gdzie za przesyłkę się nie płaci, co w dodatkowy sposób pozwala oszczędzić. Wiadomo, iż bardziej opłaca się zamówić dużą ilość towaru. Nie chodzi zaraz o to ażeby zamawiać duże kontenery z Chin (transport kontenerów), ale niektóre, szczególnie małe produkty właśnie oferowane są w ilościach prawie hurtowych więc lepiej będzie robić tego typu zamówienia wspólnie z inną chętną na dany produkt osobą.kontenery, towary, ładunek
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Prócz niskich cen artykułów i często darmowej przesyłki, istotne jest również to, iż w zamówionych paczkach często występują różne gratisy. Jest to przyjemny dodatek, za jaki nie musimy płacić. Na przykład jak zamawiamy telefon często zdarza się, że folię chroniąca ekran dostajemy za darmo. Warto jednak powiedzieć o tym, iż zamawianie towarów z tak daleka to także dłuższy czas oczekiwania, czasem nawet dwa miesiące. Z tego powodu jeśli potrzebujemy czegoś na szybko, to tego typu forma zakupów nie jest dla nas. Jednak w innym razie nic nie stoi na przeszkodzie by spróbować.

Tags: zakupy, Azja, towary, artykuły