Czy jest hobby bardzo męskie albo kobiece? Jakie kłopoty mogą się z tego brać?

Posted on 14/09/2020 7:56am

Istnieją takie zainteresowania, jakie są powszechne wśród osób tej samej płci. Oczywiście zdarzają się tu także wyjątki. Jak są w tej sytuacji odbierani ci, w przypadku których zawód lub hobby nie jest typowy dla ich płci.


Hotel
Author: Greger Ravik
Source: http://www.flickr.com


Niżej znajduje się parę przykładów.


Często bywa tak, iż da się opisać jakieś zajęcie, jako charakterystyczne dla panów, lub typowo kobiece. Przykładowo militaria (producent esbit) to temat, który zdaje się w większym stopniu interesować panów. Zaawansowana wiedza pod kątem typów broni, jak również typowe zastosowanie z reguły właśnie panów zajmuje bardziej. Również na strzelnicy możemy z reguły napotkać właśnie mężczyzn. Z kolei przykładem zajęcia, które można uznać za bardziej kobiece, jest robienie rzeczy na szydełku, czy robótki na drutach. Bardzo rzadko możemy napotkać panów mających takie hobby. Niektórzy może boją się śmieszności na przykład ze strony rówieśników.
trening
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com


Niestety, wciąż problemem jest podejście wielu osób do profesji, czy hobby kojarzących się tylko z jedną płcią. Jednak w takim przypadku to mężczyźni mają znacznie gorzej, gdyż znacznie częściej są szykanowani, albo patrzy się na nich inaczej w związku z tego typu zainteresowaniami. Gdy chodzi o panie sprawa wygląda całkiem w inny sposób, bo raczej są one podziwiane, iż interesują się męskimi czynnościami.


Należy mieć nadzieję, że kiedyś to podejście się zmieni i szczególnie mężczyźni będą mogli bez przeszkód mieć zainteresowania, jakie przyjdą im na myśl, nie wystawiając się przy tym na kpiny ze strony innych osób.

Tags: wygląd, ludzie, wiedza, części, temat