Czy buty robocze to to samo, co obuwie ochronne?

Posted on 12/02/2022 7:44am

W języku potocznym nazw obuwie robocze oraz buty ochronne używa się wymiennie. W rzeczywistości jednak obuwie robocze jest po prostu trochę w mniejszym stopniu wytrzymałe na przeróżne czynniki.
Ogród pełen cienia
Author: Jean-Sebastien Roy
Source: Ogród pełen cienia


Rzecz w tym, że buty używane przez robotników nie w każdym przypadku muszą być odporne na przeróżne substancje atmosferyczne czy na ewentualne zgniecenia.


pupil
Author: Anataka
Source: Anataka


Wybór odpowiednich butów musi być dyktowany konkretnymi okolicznościami, w których będą noszone. Sama sprawa nie jest jednak tak nieskomplikowana, jak mogłoby się początkowo wydawać. Różne buty mogłyby się różnić innego typu wkładką czy też zewnętrzną warstwą obuwia. Dobry dystrybutor obuwia roboczego powinien posiadać w swoim asortymencie produkty, które będą dostosowane do konkretnych warunków panujących na terenie, w którym maja być one używane. Można to poznać po specjalistycznych oznaczeniach, które są umieszczone przez danego wytwórcę.

Jeśli poszukujesz pokrewnych informacji na taki temat, to śmiało sprawdź to unikalne www (http://www.eogniwa.pl/pl/c/Zawiesie-lancuchowe-4-ciegnowe/29) - ono także okaże się godne Twojej uwagi.

Istnieje więc obuwie bezpieczne, które jest oznakowane literą "S", obuwie ochronne z oznaczeniem "P" i buty robocze, które można by rozpoznać po literze "O".


Tabletki
Author: Treasure
Source: http://www.flickr.com


Przy wyborze konkretnych butów należy zwracać uwagę także na typ podeszwy. Materiał, z którego była wyprodukowana posiada duży wpływ na poziom bezpieczeństwa, jaki powinny one gwarantować. Poszczególne materiały posiadają inny poziom odporności na np. temperaturę, poliuretan, uszkodzenia mechaniczne czy też czynniki chemiczne (PU/NITRYL). Buty o oznaczeniu PU/PU lub PU2D gwarantują natomiast znaczną wytrzymałość na przebicia.
Nie mniej ważne są także materiały, które są stosowane do tworzenia wierzchniej strony obuwia. Cena tego typu produktów jest zależna od konkretnego rodzaju oraz mogłaby wynosić w zakresie 50-100 zł za parę.

Tags: obuwie, WC, piec, rodzaj