Często pada pytanie, co będzie bardziej odpowiednie w sklepie – lada chłodnicza a może może regał? Co sądzisz, co warto wybrać?

Posted on 13/10/2021 7:29am

Wielu posiadaczy mniejszych sklepów spożywczych często nie jest świadoma, co wybrać, czy zdecydować się na ladę chłodniczą, a może na regał? Pojawia się też pomysł, że być może najlepiej będzie jak się zakupi oba urządzenia. Z pewnością nie warto nabywać „na wszelkie wypadek” dodatkowych urządzeń, bo wybór odpowiedniego urządzenia chłodniczego pomoże w wybraniu asortymentu oraz wyznaczenie formy sprzedaży.

Lady chłodnicze są najdogodniejsze do pracy na stoiskach z mięsem, ale także wędliniarskich i z nabiałem. Czyli zawsze tam, gdzie produkty wybrane przez klienta kraja, waży i podaje sprzedawca. Lady chłodnicze godzą na ułożenie na jednej poziomej powierzchni ekspozycyjnej dużą liczbę artykułów, do których dostęp będzie miała tylko obsługa. Klienci z kolei oglądają je przez szybę przednią i zamawiają wybrane artykuły u kierownika sklepu. Urządzenia takie posiadają z reguły kolejną komorę do przechowywania, dzięki nie personel dogodniej może uzupełnić braki na wystawie.
sklep spożywczy
Author: hi-tlz
Source: http://www.flickr.com
Chłodnie stojące pozwalają zaś na ekspozycję produktów wymagających niewielkiej temperatury w sklepach samoobsługowych. Produkty są ustawiane w pionie na półkach, w ten sposób regał (rodzaje przenośników) zabierze na pewnoo mniej miejsca niż lada. Klienci sami wybierają decydując się na artykuły, które znajdują się na regale.

Spójrz na witrynę i prześledź wpis (https://cukier-krolewski.pl/przepisy/kruche-rogaliki-z-konfitura-z-zurawiny/), który na pewno w całości Cię wciągnie, gdyż informacje tam umieszczone, przykuwają uwagę.

Jednocześnie w taki sposób można sprzedawać jedynie produkty spożywcze w opakowaniach, takich jak butelki, kartony, kostki. Do najpopularniejszych krajowych producentów witryn i regałów chłodniczych można zaliczyć Mawi, Cebea oraz Rapa. Jak więc widzimy to czy wybierzemy ladę chłodniczą czy może regał, zależy od licznych czynników. Przede wszystkim musimy ustalić, co będziemy sprzedawać i jakiej wielkości chcemy mieć sklep.Jeżeli mamy sklep mięsny to kłopotu w zasadzie nie ma, bo wiadomo, że liczą się dobre lady chłodnicze. Jeśli zaś mamy sklep spożywczy, to na pewno zdecydujemy się na ladę chłodniczą, ale być może regał takżebędzie niezbędny. Wszystko zależy od wielkości naszego sklepu, bo w końcu większy sklep, a do tego samoobsługowy to z pewnością większe szanse ekspozycyjne i aranżacyjne. Dobrze takiego sprzętu szukać w internecie wpisując na przykład w wyszukiwarkę frazę lady chłodnicze Poznań.

Tags: sprzęt, Urządzenia, klienci, sklep spożywczy, lady chłodnicze, Regały chłodnicze, Chłodnie stojące