Czemu właściwa izolacja drgań jest tak ważna do prawidłowego działania urządzeń, jak odpowiednio dobrać wibroizolatory.

Posted on 17/11/2019 7:23am

Duża część urządzeń i maszyn musi być porządnie zamocowana do podłoża. Zagwarantuje to nie tylko stabilniejszą pracę takiej maszyny, ale dodatkowo bezpieczeństwo pracujących tam ludzi.


zdjęcia


reklama zewnętrzna
Author: Andy Atzert
Source: http://www.flickr.com


Jednak w czasie pracy powstają różnego rodzaju wibracje i drgania, które spowodować mogą sporo problemów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link - ta witryna poduszki z pierzem też na pewno wpadnie Ci w oko.

Są w pierwszej kolejności zagrożeniem dla elementów konstrukcyjnych budynków, mogąc nawet być powodem ich uszkodzenia. Dodatkowo niezbyt dobrze będą wpływać na zdrowie i bezpieczeństwo ludzi i pracę sąsiednich urządzeń. Dlatego też przy montażu różnych urządzeń należy przypilnować tego, żeby w możliwie jak najlepszy sposób ograniczyć występujące drgania. Do tego celu można przykładowo wykorzystać wibroizolatory, czyli gumowe poduszki z metalowymi elementami.
napój
Author: sikeri
Source: http://www.flickr.com


Wibroizolatory znalazły swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, między innymi budowlanym sprzęcie, urządzeniach hydraulicznych czy produkcyjnych. Żeby dobrze spełniały swoją rolę to należy je odpowiednio dobrać pod względem rozmiaru, twardości gumy i pozostałych parametrów. Przede wszystkim należy ustalić typ instalowanej maszyny i sposób jej mocowania do podłogi.

Jeśli chcesz wyszukać materiały na prezentowany temat, to przejdź tutaj opony zimowe 20 i zobacz pozostałe informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Istotny tu też będzie jej ciężar i ilość punktów mocujących, co pozwoli na wyznaczenie jednostkowych obciążeń.


Kolejnym parametrem istotnym przy wyborze wibroizolatorów jest częstotliwość drgań danego urządzenia, tu uwzględnia się między innymi prędkość obrotową układu zasilającego. Należy również zwrócić uwagę na to, czy w miejscu gdzie urządzenie ma pracować nie występują jakieś niekorzystne czynniki.

Tags: Silnik, piec, liczba