Czemu powinniśmy kupować owoce oraz warzywa na targu? Jakie mamy zalety takiego rozwiązania?

Posted on 19/07/2020 7:56am

Mimo iż w każdym markecie jest duży wybór warzyw oraz owoców, to trzeba wiedzieć, iż nie są one tak dobre na jakie wyglądają. Zdecydowanie więc lepiej kupować te produkty na targowisku czy w osiedlowym warzywniaku. Większość warzyw oraz owoców oferowanych w marketach jest z importu. Więc nim trafią na sklepowe półki muszą przebyć całe mnóstwo kilometrów.

Targ
Author: Guillaume Speurt
Source: http://www.flickr.com
Produkty w czasie tego typu podróży tracą dużo składników odżywczych, gorszy jest także ich smak. Zamiast kupować produkty z importu, lepiej wybrać te z naszej rodzimej produkcji. A to głównie dlatego, że są świeże, ponieważ nie musiały jechać setek kilometrów, są świeżo zebrane. Przy okazji, nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale często owoce przywożone z innych krajów zbierane są zawczasu aby mogły dojrzeć podczas transportu.

W pobliskich warzywniakach kupimy krajowe produkty, są zbierane dopiero, kiedy dojrzeją, są w związku z tym przechowywane krótko. Przez to mają dużo wartości odżywczych. Na targowiskach wiec oferowane są owoce, które posiadają tylko jeden dzień odpowiedniego terminu spożycia. Tego typu owoce i warzywa posiadają lepszy wygląd, smak i zapach.Zawsze tak naprawdę te płody rolne, które dojrzewają w sposób naturalny będą lepsze pod wieloma względami od tych, co są trzymane w kontenerach. Kiedy się tam znajdują bezpowrotnie tracą swoje dobre właściwości. Sieciowe sklepy mają zdecydowanie bardziej skomplikowane metody dystrybucji, tak więc nie można mieć pewności w jakich warunkach były przetransportowywane.

Jeżeli zamierzasz dowiedzieć się, jakie portale są sugerowane przez inne osoby, to zobacz polecane info (https://domwina.pl/product-pol-1023-Nalewak-do-wina-niekapek.html) na tego typu temat. Może Cię ono bardzo zaciekawić.

Takie duże sklepy zawsze też kierują się oszczędnością kosztów co przegrywa z jakością.
Jeżeli robimy zakupy na lokalnym targu to wspieramy lokalną gospodarkę. I to nieważne czy mieszkamy w małej miejscowości, na wiosce czy w dużym mieście jak Wrocław. Sporo ludzi kojarzy targi z małymi miejscowościami, podczas gdy również w dużych miastach znajdziemy targi, dajmy na to stoiska targowe Wrocław. W naszym kraju mimo dominacji supermarketów, targi są niezmiernie popularne i nie wydaje się, by miało się to zmienić.

Gdy fascynują Cię ciekawe informacje oraz poszukujesz ich na konkretny temat, kliknij w odsyłacz do artykułu (http://olejnik.pl/regaly-satelitarne-2/). Tam wyszukasz potrzebne informacje.

Jest to dobry objaw, należy być zadowolonym, iż mamy wybór między warzywem z supermarketu a tym z targu.

Tags: transport, sklep, chłodniach, hipermarketach, supermarket