Czemu nie opłaca się spieszyć z decyzją wyboru właściwego kierunku studiów? O jakiej rzeczy warto widzieć?

Posted on 12/09/2020 8:03am

Wybór kierunku studiów nie jest łatwym zadaniem, tym bardziej w wieku, kiedy młodzi ludzie nie są pewne, co chciałyby w życiu robić. Jednak z tą decyzją nie warto się spieszyć.


Dlaczego?


dokumenty
Author: Ian Lamont
Source: http://www.flickr.com


Sporo ludzi przede wszystkim ze swojego doświadczenia przekonało się, że wybór studiów w pośpiechu nie jest niczym dobrym. Tym bardziej wtedy, gdy nie do końca się wie, co chce się robić. Nie mając motywacji, można się szybko zniechęcić oraz zarzucić uczenie się.

Czy intryguje Cię podobna tematyka? Jeżeli tak, to wejdź na ten odnośnik oraz zdobądź pomocne info (http://www.gemeo.pl/szablon2/page/18-Cyrkon.html) także na analogicznej witrynie.

Gdy nie mamy obranego celu i nie da się dostrzec perspektyw, to możemy mieć problem, aby rozpoczętą edukację ukończyć. Dlatego decyzja o wybraniu kierunku musi być bardzo świadoma. W końcu nietrafione wybory mogą nas całkiem zniechęcić do ścieżki edukacyjnej.
Renowacja budynku
Author: Micolo J
Source: http://www.flickr.com


Wychodzi na to jednak, iż brak wyboru zaraz po liceum jeszcze o niczym nie przesądza. Warto bowiem zbierać różnego rodzaju doświadczenia, jakie mogą zaprocentować w przyszłości. Niektórzy idą do takiej poważnej pracy, która może być doskonałym początkiem drogi zawodowej. Także pracując, można się dokształcać. Wtedy często też decydujemy się na studia związane z aktualnym miejscem zatrudnienia, co pozwoli dostać awans i podnosić własne kompetencje, a ostatecznie też więcej zarabiać.


Przykładowo pracując w urzędzie na niższym stanowisku lub mając w tym miejscu staż, przydatne będą studia o kierunku administracja. Ich wybór będzie oczywiście uzasadniony, a wiedza, którą ze studiów się wyniesie, zostanie zastosowana w praktyce.

Tags: wiedza, WC, piec, pomysł, problem