Czemu lepiej skorzystać z technologii led? Co taka technologia zapewnia bardziej korzystnego? Jakimi kwestiami żarówki led różnią się od tradycyjnych

Posted on 02/12/2021 9:42am

Jedną z najbardziej istotnych zalet światła opartego na diodach led jest ich duża oszczędność. Następną zaletą jest coś także ważnego, co znaczy długowieczność. Te dwie zalety na pewno mają wpływ bezpośrednio na niski koszt ich użytkowania. Jednocześnie, minusem jest to, że żarówki led są trochę droższe niż normalne rodzaje. Czy więc ich wykorzystanie w oświetleniu domu jest dobrym pomysłem?


halogeny led
Author: Stephan Ridgway
Source: http://www.flickr.com
Dzisiejsze lampy led są energooszczędnymi zamiennikami zarówno żarówki tradycyjnej, ale także halogeny led. Tak samo jak świetlówki kompaktowe są one również energooszczędnymi źródłami światła, które jesteśmy w stanie wykorzystywać we wszystkich oprawach w domu. Po prostu powinniśmy je wkręcić w miejsce tradycyjnych żarówek. Tę czynność powinniśmy zrobić raz na parę lat, gdyż lampy led posiadają dość długą żywotność, wynosi ona aż do 30 tysięcy godzin, co oznacza, że działają trzydzieści razy dłużej niż tradycyjne żarówki.

halogen
Author: brownpau
Source: http://www.flickr.com
Lampy led są w stanie być stosowane jako bezpośrednie zmienniki normalnych żarówek w praktycznie każdej oprawie oświetleniowej.

Ciekawią Cię przedstawione przez nas artykuły? Szalenie nas to cieszy. Prosimy zatem na nowy ciekawy fakt, który ukryty jest pod podanym linkiem.

Oferowane są również jako energooszczędne zamienniki popularnych żarówek reflektorowych oraz reflektorowych żarówek halogenowych, które są zasilane napięciem sieciowym 230V. Wymiana na takie żarówki to liczne korzyści w dziedzinie kosztów utrzymania oświetlenia przy zachowaniu utrzymaniu ilościowych oraz jakościowych najważniejszych czynników oświetlenia (zobacz szczegóły). Znaczy to, że powinniśmy wziąć pod uwagę charakterystykę światła, które tworzą różnorodne typy żarówek. Początkowo było tak, iż wdrażane na rynek żarówki led emitowały dość nieprzyjemne światło, ponadto o wąskim, skupionym stożku.

Obecnie technologia diod led dość szybko się rozwinęła, natomiast wytwarzane przez takie lampy światło ma dosyć wysoki wskaźnik oddawania barw, co powoduje, że kolory oświetlanych przedmiotów prezentują się naturalnie. Jak więc widzimy warto korzystać z takich, bardziej nowoczesnych lamp led, ponieważ gwarantują one większe możliwości, lepsze światło i to na bardzo długo . Warto z tego korzystać w domu, lecz również w innych miejscach, na przykład tam, gdzie pracujemy. Z pewnością poczujemy pozytywną odmianę, zobaczymy, że zmiana na tego typu halogeny led była na pewno dobra.

Tags: diody, światło, żarówki