Części do samochodu – markowe, czy zamienniki?

Posted on 11/07/2018 7:51pm

Każdy posiadacz samochodu znalazł się kiedyś w sytuacji, gdy którąś część trzeba było wymienić. Zastanawiamy się wówczas: jakiej jakości części wybrać? Bardziej ekonomiczne będą nowe, czy używane, oryginalne, czy niemarkowe odpowiedniki?
Ford Mondeo
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
Sporo zależy od wieku naszego samochodu, jak również od naszej sytuacji ekonomicznej. Różne części do samochodu mają odmienną cenę, ale nie zawsze opłaca się decydować się na najtańsze rozwiązanie, bo może się ono okazać tylko złudną oszczędnością. Jeśli jesteśmy posiadaczami młodego auta, sensownym wyjściem jest kupno nowych, autoryzowanych części, zwłaszcza jeżeli mamy zamiar w ciągu paru lat sprzedać pojazd. Części z autoryzowanych stacji obsługi spowodują, że cena samochodu nie spadnie, a właściwości i bezpieczeństwo będą nadal na najwyższym poziomie. Nowe części to rozwiązanie dobre dla osób, które kupiły samochód, do którego części z założenia nie są bardzo kosztowne. Części do Forda Mondeo ford.auto.pl/mondeo-iii-2000-2007-c-3_41.htmlpopularnego samochodu na co dzień, niewątpliwie będą tańsze, niż części do samochodu kolekcjonerskiego jakiejś rzadkiej marki. Jeżeli jednak ktoś planuje nabyć nowe części tylko i wyłącznie dlatego, aby nie stracić gwarancji na samochód, to warto podkreślić, iż od 2004 roku dyrektywa unijna pozwala na stosowanie części zamiennych, o ile są one równorzędnej klasy i są w 100% bezusterkowe oraz wywodzą się ze sprawdzonego źródła.

Jeśli chodzi o zamienniki, nie zawsze muszą one oznaczać gorszą jakość. Przykładowo: zami http://ford.auto.pl/mondeo-c-3.html być tak samo dobre, jak oryginały i wywodzić się nawet z tej samej produkcji. Różnią się wyłącznie brakiem znaczka Forda, a ich koszt może być o 50% niższy. Takie zamienniki należą do klasy premium. Odrobinę niższa klasa zamienników to części, wywodzące się z mniej popularnych marek, ale wciąż mające świadectwa jakości. Nabywając podzespoły do auta, należy wystrzegać się różnego rodzaju podróbek wątpliwej jakości. Co prawda, ich wartość cenowa jest wyjątkowo okazyjna, to mogą wywołać duże uszkodzenia w motorze, narażając nas nie tylko na kolejne koszty reperacji, ale również na zagrożenie życia.Ford Mondeo
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
Roztropnie należy też nabywać części używane – jeżeli nie potrafimy ocenić ich jakości oraz pochodzenia, na zakupy należy pójść z kimś lepiej zaznajomionym z tematem. Podsumowując: oryginalne części to dobre rozwiązanie do nowych aut popularnych marek (części do samochodów FORM MONDEO MK IV), zwłaszcza jeżeli zależy nam na zachowaniu doskonałej jakości, dobrej prezencji i wysokiej wartości pojazdu, zamienniki to opcja dla osób z gorszą sytuacją finansową, ale należy kupować je rozważnie, kierując się czymś więcej, niż cena.

Tags: samochód, Auto, części