Co warto zwiedzić w stolicy, co jest szczególnie godne uwagi? Sprawdź nasze propozycje i nie przegap najważniejszego

Posted on 08/11/2019 7:35am

Jako stolica Polski Warszawa na pewno zasługuje na uwagę przyjezdnych. Liczne wycieczki, jakie zaglądają do tego miasta, koncentrują się na tych zabytkach, jakie już dawno stały się symbolami miasta. To niezwykłe pomniki historii, obok jakich nie można przejść obojętnie. Czym może oczarować stolica? Co koniecznie powinniśmy uwzględnić w programie swojej wycieczki do tego miasta? Oto mały poradnik dla tych, którym marzy się przyjazd do Warszawy.

zakupy w warszawie
Author: Andreas Kollmorgen
Source: http://www.flickr.com
Celem każdej wycieczki jest Zamek Królewski, w jakiego murach rozgrywały się ważne zdarzenia. Tu właśnie na tym zamku zatwierdzona została Konstytucja 3 Maja, tu przez wieki odbywały się obrady sejmu. Zniszczony w czasie II wojny światowej zamek, solidnie odbudowany po wojnie, jest obecnie jedną z najistotniejszych budowli w stolicy. W jego murach mieści się pełne interesujących zbiorów muzeum, a opcja zwiedzania królewskich apartamentów to ogromna atrakcja dla przybywających.

Miejscem także istotnym jest plac Zamkowy ze słynną Kolumną Zygmunta III Wazy. To następny symbol Warszawy, znany idealnie wszystkim Polakom.

Czyżbyś miał chęć na więcej tekstów na ten temat? Zachęcamy zatem do nowej witryny - po prostu idź tutaj (http://capira.pl/wpccategories/poligrafia/) i przenieś się do naszego portalu.

Należy podkreślić, że jest to najstarszy pomnik w naszym kraju, który skoncentrował się na tematyce świeckiej. Zabytkiem, którego w trakcie wycieczki do Warszawy pominąć nie powinniśmy, jest najstarszy w tym mieście kościół. Jest to archikatedra św. Jana Chrzciciela – piękny przykład gotyckiej architektury i jeden z najbardziej ważnych kościołów tego miasta.Kolejnym warszawskim symbolem jest Rynek Starego Miasta. To tu możemy spotkać się z Warszawską Syrenką, to w tym miejscu jesteśmy w stanie odnaleźć najwspanialsze w mieście kamienice. W wielu z nich znajdują się aktualnie placówki kulturalne oraz muzea, pośród których na szczególną uwagę zasługuje Muzeum Historyczne Miasta Stołecznego Warszawy. Wycieczki, zwłaszcza szkolne, w czasie wizyty w Warszawie chętnie odwiedzają również miejsca mające związek z naszymi władzami. Istotnym punktem jest dla nich obecność przez Pałacem Prezydenckim, jakiego historia sięga połowy XVII wieku. Oprócz walorów turystycznych Stolica to idealne miejsce na zakupy produktów - dowiedz się szczegółów.

sklepy
Author: frankieleon
Source: http://www.flickr.com
Tak samo chętnie odwiedzany jest gmach Sejmu i Senatu. Współczesne oblicze Warszawy również zasługuje na uwagę, zwłaszcza pod kątem konsumpcyjnym i rozrywkowym. Zakupy w Warszawie to prawdziwa przyjemność, warto więc poza zwiedzaniem odwiedzać sklepy, których nie ma w naszych miastach - . Dobrze również wybrać się na jakąś imprezę, a tych w Warszawie jest mnóstwo.

Tags: wycieczki, turysta, sklepy, atrakcje