Co warto studiować, by mieć zatrudnienie

Posted on 04/12/2017 10:04am

Rynek pracy w nadchodzących latach z pewnością będzie się mocno zmieniał. Z jednej strony jest niemałe bezrobocie pośród młodych , a z drugiej – 80 procent chlebodawców w 2014 roku oświadczało, że miało problem ze znalezieniem właściwego pracownika.


Niedostatek talentów robi się coraz poważniejszym ambarasem dla gospodarki światowej.


Ci, jacy uzyskali umiejętności, jakie są deficytowe liczyć mogą na bardzo dobrą pozycję na krajowym rynku pracy. Wybranie szkoły wyższej nie znaczy automatycznie lepszych zarobków po jej sfinalizowaniu. Aby mieć zatrudnienie jak też znakomicie zarabiać trzeba znakomicie wybrać ścieżkę edukowania. W jaki sposób to uczynić?


Legnica
Author: Serge Bystro
Source: http://www.flickr.com


Z pewnością rozmyślając o przyszłym rynku pracy nie warto się nastawiać na uzyskanie konkretnego zawodu. W przyszłości bardziej będą liczyły się kompetencje aniżeli dyplom ukończenia konkretnego kierunku uczelni. Na próżno bowiem szukać kierunku "menedżer czasu", a taki zawód znalazł się na liście najbardziej poszukiwanych stworzonej przez czasopismo "The Telegraph". Jednym z "pewniaków" jeśli idzie o kierunki studiów to wszelkie powiązane z informatyką a także innowacyjnymi technologiami, także wydział elektroniki. Podejmując ważką decyzję o doborze studiów, powinniśmy rozważyć kierunki techniczne. branża informatyczna rozwija się bardzo prężnie. Maturzyści, jacy dziś wybiorą ją jako swą ścieżkę kariery mogą być pewni, iż jako absolwenci uczelni informatycznych nie będą mieli problemów ze znalezieniem pracy.
Z pewnością łatwiej będzie im również negocjować stawki wynagrodzeń, płace w owej branży bowiem są niemałe, zaś będą coraz to wyższe. Wybór kierunków technicznych ma zatem mocne uzasadnienie finansowe.

Tags: czas, WC, branża, pracy, zarobki