Co w miejsce żarówek - nowoczesne źródła światła

Posted on 02/06/2020 7:48am

Świetlówki, halogeny, diody LED - są to źródła światła, które zastąpiły tradycyjne żarówki. Jednak w ostatnim czasie największą karierę robią LED-y. Nie są to już maleńkie diody konweniujące tylko do poniektórych lamp lub paski łagodnie oświetlające ściany, umeblowanie czy schodki.


Dziś lampy LED mają kształty tradycyjnych żarówek oraz gwinty pozwalające stosować je we wszystkich oprawach.


Jeśli dołożyć do tego energooszczędność, to nie ma się co zdumiewać, że producenci jako najnowocześniejsze uznają dokładnie LED-y. Dzięki wielorakości kształtów, a również typowym trzonkom, możesz je wykorzystywać w oprawach jako substytuty klasycznych żarówek (na przykład popularnej "60"). Jesteśmy przyzwyczajeni, że nabywając źródło światła kierujemy uwagę na jego moc (W) - zerknij na Jednak w wypadku LED istotniejsza od mocy jest liczba strumienia świetlnego podawana w lumenach (lm), jaka wskazuje ilość wysyłanego światła. Im większa ilość lumenów, tym więcej światła emitują dane naświetlacze LED. Od czasu gdy pokazały się na rynku świetlówki a także halogeny, zaczęło się więcej mówić o temperaturze barwowej blasku.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu sądzisz, że warto byłoby szerzej poznać ten temat, to jeszcze zerknij tutaj producent stojaków.

Tradycyjne świetlówki zapewniały ciepłe światło, nawet lekko żółte. Dzisiejsze źródła światła wydzielają nie jedynie ciepłe światło, lecz także chłodniejsze, a wręcz zimne. Toteż nabywając LED-y zwracajmy uwagę na temperaturę barwy podawaną w Kelwinach (K) - .


fryzury
Author: Racoon
Source: Racoon
Atrakcyjnym podejściem są lampy LED, jakimi możesz kierować z pomocą smartfona albo tabletu. Korzystając z łączności przez Wi-Fi czy Blutooth można nie tylko światło zapalać oraz gasić, ale też zmieniać jasność jak też temperaturę barwy. Starczy uderzyć palcem w wyświetlacz smartfona.


Z pomocą oprogramowania możemy także źródła światła w taki sposób ustawić, aby gdy wyciszymy dzwonek telefonu, wybrana lampa mrugała, gdy ktoś do nas dzwoni. Idealne, kiedy dzieciątko przed chwilą nareszcie usnęło. Panele Eneko - (instalacje fotowoltaiczne kraków) LED to trwałość oraz oszczędność.

Tags: ściany, lampa, producenci