Co trzeba zwiedzić, gdy wybierzemy się do Bułgarii?

Posted on 26/01/2022 7:42am

Jest to bardzo znane miejsce na letni wypoczynek mieszkańców naszego kraju. Dawniej jeździło się do tego miejsca do ośrodków wczasowych, następnie żeby skorzystać ze wschodniego słońca za małą cenę, a potem miejsce to stało się modne pośród imprezowiczów oraz młodego pokolenia.
Dzisiejsza Bułgaria ma bardzo wiele atrakcji, które są godne zobaczenia. Należy do nich pałac i Ogród Botaniczny w Bałcziku. W przeszłości należał on do Rumunii. Ogród w koło pałacu jest to część większego ogrodu botanicznego oraz stanowi przestrzeń, która była wykonana na wzorzec labiryntu z niezwykle różnymi tajemniczymi przejściami i alejkami. Możemy tutaj podziwiać liczne gatunki krzewów, drzew i roślin zielnych. Również podziwiać można by jeden z największych zbiorów różnych odmian kaktusów. Do tak zwanego kamiennego parku można tanio dojechać taksówką.

Jeżeli spodobał Ci się nasz opis, to chcemy skoncentrować Twoja uwagę na fakt, że pod poniższym linkiem oczekuje na Ciebie interesujące zagadnienie (https://kador.pl/).

Jest to niesamowite miejsce, w którym świat rzeczywisty miesza się ze snem. Jest to geologiczne arcydzieło, które stanowi jeden z najciekawszych krajobrazowych plenerów. W Bułgarii warty zwiedzenia jest także półwysep Kaliakra. Miejsce to przypomina nieco Irlandię albo Szkocję. Półwysep jest wysunięty ponad 2 km w morze i ma wysokość około 70 metrów.


Militarne noże
Author: Bkkrs
Source: http://www.flickr.com


Godny zobaczenia jest również rezerwat górski, który umiejscowiony jest nad miastem Sliven, które jest położone w odległości niecałych 2 godzin drogi od Burgas. Samo miasteczko nie wydaje się bardzo ciekawe, lecz niezwykle interesująco przedstawia się drewniana, stara architektura miasta. Na szczyt wjechać można kolejką krzesełkowa wydłużoną. Pokonujemy kilkaset metrów wysokości oraz wjeżdżamy na ponad 1100 metrów. Skalne formacje uległy tutaj kreatywnej, pięknej erozji oraz mienią się barwami turkusów, szarości i błękitów. Góry Strandża to miejsce jeszcze niewiele popularne, ale powoli jest przekształcane w centrum bułgarskiej agroturystyki. Może to być miejsce dla takich, którzy nie lubią zgiełku nadmorskich kurortów.
Są to małe, ale niezwykle wielowiekowe góry, w których jest wytyczone mnóstwo tras rowerowych, konnych i pieszych. Jest wyjątkowo polecany miłośnikom survivalu lub zwolennikom namiotowania pod "chmurką".

Tags: miasta, budowa, przestrzeń