Co to jest norma ISO 14001 oraz z jakiego powodu warto ją wprowadzić?

Posted on 16/03/2022 7:44am

Dziś, bardziej niż kiedykolwiek WCześniej, interesanci wymagają od dostawców towarów i świadczeń, które są odpowiednie wobec przyrody.


Aby być firmą atrakcyjną, instytucje potrzebują dobrego systemu zarządzania środowiskowego o nazwie ISO 14001 (EMS).
iso 14001
Author: Royaltyfreeheaven
Source: http://www.royaltyfreeheaven.com/


ISO 14001 to system administrowania, który jest znany na całym świecie, oraz który był opublikowany przez organizację ISO, zatem International Organisation of Standardization. Wdrożenie systemu zapewnia sprawdzone świadczenia odnoszące się do ochrony środowiska i zgodność z wszelkimi regulacjami prawa. Wdrożenie i certyfikacja wymienionego systemu zarządzania środowiskiem ISO 14001 to znakomity sposób na wyrażenie i na kontrolę roli Twojej organizacji na przyrodę.

Zagadujecie nas często o naszą kolejną witrynę. Oto ona. Trzeba wejść w ten link i można zobaczyć tu (https://ulpa.com.pl/kontakt/) następne ciekawe wpisy.

Norma ISO 14001 umożliwia wprowadzanie oszczędności poprzez podnoszenie skuteczności i produktywności zakładu.


Zredukuj liczbę różnorodnych odpadów i naucz się tego, jak zwiększyć efektywność energetyczną celem pomniejszenia kosztów operacyjnych. Poza tym na bieżąco doskonal swoją wydajność energetyczną poprzez ustalenie konkretnych celów określonych w polityce środowiskowej i niezmiennie kontroluj osiągane rezultaty, a uzyskasz pewność, że system ISO 14001 jest utrzymywany prawidłowo. Zmniejsz liczbę zdarzeń, które mogą spowodować roszczenia o zadośćuczynienie. Wdrażając normę ISO 14001 mógłbyś bardzo zredukować ryzyko różnych kar czy też roszczeń o odszkodowania.
Poza tym wspomniana norma jest kompatybilna z pozostałymi standardami zarządzania takimi jak dla przykładu OHSAS 1001 czy też ISO 9001. Poza tym większa świadomość faktu, że wyważony rozwój daje organizacjom, które są odpowiedzialne środowiskowo dużą konkurencyjną przewagę na rynkach zarówno lokalnych, jak i światowych.

Tags: dom, bezpieczeństwo, WC, sposób